Patronat TP: Jarmark i rozświetlenie choinki w Białej

6

Biała była pierwszą miejscowością na ziemi prudnickiej, która zapoczątkowała zwyczaj organizacji jarmarków i rozświetlenia choinki. Impreza – z atrakcyjnymi punktami programu – odbędzie się również w tym roku.

Impreza rozpocznie się już ok. godz. 10.00 od otwarcia stoisk handlowych z ozdobami i potrawami świątecznymi oraz grzanym winem. Około godz. 15.30 rozpocznie się blok artystyczny, a ok. godz. 19.00 nastąpi rozświetlenie choinki z pokazem sztucznych ogni. Potem zacznie grać i śpiewać Kapela Góralska Howerna.

Na jarmarku znajdować się będzie stoisko z nową książką „Historia miasta Białej na Górnym Śląsku”.

Organizatorami wydarzenia są: Gminne Centrum Kultury w Białej, Gmina Biała oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Białej.

6 KOMENTARZE

 1. Oby w Prudniku była tak piękna choinka jak w Białej. Panie Burmistrzu liczę, że w tym roku rozświetli Pan w końcu ten nasz ciemny prudnicki RYNEK. Niech Rynek Prudnicki będzie jasny LEDEM jak w Białej bo za czasów Frania (poprzedniego burmistrza) było ciemno jak w komunie.
  Franek o świetle zapomniał i o trybunach na nowym basenie (teraz widzowie nawet nie maja jak zmagań naszych pływaków oglądać na naszej pływalni). Co więcej, poprzedni Pan burmistrz dojeżdża do Opola do pracy jako naczelniki wydziału w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Opolu i codziennie pokonuje rondo szozdy. Czyżby Pan Fejdych zapomniał o infrastrukturze dla pieszych przy rondzie przy galerii Lubrza które to rondo sam codziennie pokonuje swoim autem z miejsca zamieszkania ? Ale skoro zapomniał o trybunach na nowym basenie to się nie dziwię.

  • Po co infrastruktura dla pieszych ???? W Prudniku i tak wszystkie baby wożą tyłki SUVami i blokują całe miasto. Kiedyś baba miała torbę z dermy i zaopatrywała całą rodzinę. To samo pod szkołami. Kiedyś dzieci same chodziły piechotą do szkoły. Teraz jak między 7:45 a 8:00 pod szkołę podjeżdża ze 200 bab SUVami z dzieciakami to jak ma być bezpiecznie ???????

   • „Bab”? Niejedna kobieta jeździ lepiej od ciebie cienki bolku. Kobiet się nie obraża, nawet jeśli mają kłopot ze sprawnym kierowaniem pojazdem.

   • Do „Sie WIE” Kiedyś nie było tylu aut i dlatego dzieci z buta do szkoły chodziły na pieszo. Pracowało się w miejscowym zakładzie bawełniczym i nie było potrzeby żeby gdzieś dojeżdżać. Obecnie wszyscy gdzieś dojeżdżają za pracą więc skończ te brednie „Sie Wie” bo nie wiesz nic. Teraz ekologiczny miejscowy autobus przejedzie ulicą i dzieci idące do szkoły na pieszo nie mają jak oddychać!!! chciałbyś aby twoje dzieci czy wnuki spaliny wdychały idąc do szkoły ? z pewnością nie. Więc skończ Pan te brednie. Niech sobie Te babki wożą te dzieci a jak Ciebie na SUVA nie stać to weź się Pan za robotę.

    • Po co w Prudniku ta komunikacja miejska ??? Kopcą więcej rocznie niż wszystkie piece węglowe na Grunwaldzkiej. Często cisną na pusto.

 2. Tak tak kiedys dzieci chodziły pieszo do szkoły, bawiły sie na podwórku i miały wiecej ruchu. Teraz nie dosc że spedzają mnóstwo czasu z telefonem w ręku to jeszcze rodzice wożą te dzieci do szkoły a w plecaku napój gazowany i chipsy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here