Korfantowski szpital zostanie rozbudowany

0

Samorząd Województwa Opolskiego poinformował o decyzji rozbudowy Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie. Korfantowski szpital powiększony zostanie o nowy pawilon.

– Wpłynie on na komfort leczenia pacjentów. W nowym budynku praktyczną wiedzę zdobywać będą także studenci Uniwersytetu Opolskiego, Politechniki Opolskiej oraz Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i Katowicach – czytamy w informacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

Koszt inwestycji to 28,5 mln zł i obejmie obok wykonawstwa również projekt.

W poniedziałek 22 listopada podpisano umowę z wykonawcą – spółką PBP Śląsk. Prace mają potrwać do stycznia 2023 r.

– Mamy ogromne doświadczenie związane z tego typu przedsięwzięciami. W przypadku szpitala w Korfantowie mamy do czynienia z połączeniem starego z nowym. Nowoczesny budynek dopasujemy do zabytkowego charakteru szpitala. To jest dla nas bardzo ważny projekt. Jest tutaj bardzo dużo pozytywnej emocji między zarządem województwa, dyrekcją a nami – mówi prezes PBO Śląsk Marek Zychla.

– Dziś pacjenci przebywają w czteroosobowych pokojach, a kiedy zakończy się remont, znacząco zwiększy się komfort pacjentów – dodaje dyrektor OCR Wojciech Machelski. – To jest bardzo ważne w dobie pandemii, aby znacząco ograniczać ryzyko zakażenia. Jesteśmy placówką na bardzo wysokim poziomie medycznym, brakowało nam tego jednego elementu, komfortu.

W ostatnim czasie korfantowski szpital otrzymał dodatkowe środki w wysokości ok. 30 mln zł, z czego 12 mln przeznaczona zostanie na opiekę pocovidową.  Podobny program rehabilitacji realizować będzie szpital w Mosznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here