Deszcz pieniędzy. Burmistrz zarobi o ponad 6 tysięcy więcej

8
Burmistrz Piotr Bujak (fot. Damian Wicher)

Rajcy Głogówka uchwali podwyżkę wynagrodzenia dla burmistrza. Piotr Bujak będzie zarabiał 16 tys. zł brutto, zamiast dotychczasowych niespełna 10 tysięcy.  

Zmianę umożliwiła ustawa przyjęta we wrześniu przez sejm oraz nowe rozporządzenie Rady Ministrów z października w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Radni przyznali Bujakowi maksymalną wysokość pensji zasadniczej. Uchwały nie poparli radni Tadeusz Wrona i Joachim Sobek, zaś radna Róża Zgorzelska wstrzymała się od głosu.

– Jesteśmy już trzecią gminą w powiecie, która taką uchwałę podejmuje – mówił dr Piotr Bujak. – Według mojej wiedzy, nie odstajemy od innych gmin ani w górę, ani też za bardzo w dół, tak że tutaj nic się takiego nie dzieje. Oczywiście mogą pojawić się głosy, że to nie jest najlepszy czas na tego typu posunięcia. Natomiast, tak naprawdę, w większości to wynik działania ustawodawcy. To ustawodawca zadecydował w naszym imieniu, zmieniając w centrali rozporządzenie. Te wszystkie kwoty, które dzisiaj podejmujemy, mieszczą się w dolnych rewirach średnich wojewódzkich.

– Jak w tej sytuacji wyglądają słowa Piotra Bujaka sprzed kilku lat, gdy krzyczał, że poprzedni burmistrz zarabia za dużo i należy tę pensję obniżyć? – przypomina portal „Razem dla Głogówka”. – Ile robił krzyku o to, że diety radnych są za wysokie? Populizm, populizm i jeszcze raz populizm! W dobie szalejącej inflacji, wszechobecnych podwyżek cen głogówecka władza za nasze pieniądze bawi się w najlepsze.

Radni Głogówka uchwalili podwyżki (od 300 do 576 zł) także samym sobie. I tak oto dieta przewodniczącego RM wynosić będzie 1.900 zł, zastępcy – 1.450 zł, szefa komisji – 1.300 zł, zaś szeregowego radnego – 1.200 zł. Radny Sobek zagłosował przeciw, a radna Zgorzelska wstrzymała się od głosu.

Do tematu wzrostu wynagrodzeń i diet powrócimy.    

MIESIĘCZNA PENSJA BURMISTRZ GŁOGÓWKA (BRUTTO)

WYNAGRODZENIE ZASADNICZE

  • 10.250 zł

DODATEK FUNKCYJNY

  • 1.287 zł

DODATEK SPECJALNY

  • 3.461,10 zł

DODATEK ZA WIELOLETNIĄ PRACĘ (9 PROC. WYNAGRODZENIA ZASADNICZEGO)

  • 922,50 zł

SUMA

15.990,60 zł (WZROST O 6.327,60 zł)

8 KOMENTARZE

  1. Niech sobie zarabia nawet i 30 tysięcy. Wyuczył się, reprezentuje miasto Głogówek – niech ma.
    Natomiast ludziom trzeba dać minimum 8 tysięcy na rękę – i to jest normalna minimalna pensja dla zwykłego zjadacza.

    • W naszym kraju jest na odwrot. Zabieraja biednym daja bogatym. Nikt ci nie da 8 tys na reke bo kto w niemcach bedzie robic za 1600 ojro.. Bruksela nie pozwoli na wieksze wyplaty.

  2. skąd u was się wziął obecny prezes wodociągów ? dziwne tam te wasze układziki, takie jakieś zalatujące kumoterstwem, facet pojawia się ze śląska żeby prezesem wodociągów zostać… brakło fachowców, nie sądzę, bleeee gminne układziki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here