Konwersja cyfrowa lubrzańskiej kultury

0
Piotr Charczuk i Natalia Rygiel z GOK Lubrza zgłaszają gotowość do realizacji projektu! (fot. GOK Lubrza)

Gminny Ośrodek Kultury w Lubrzy jest jedną z czterech instytucji w województwie opolskim, które uzyskały dofinansowanie w ramach programu Konwersja Cyfrowa Domów Kultury.

Program koordynuje Narodowe Centrum Kultury, a jego celem jest wyposażenie samorządowych instytucji kultury w kompetencje i umiejętności niezbędne do prowadzenia i rozwijania działań w zakresie edukacji kulturalnej oraz animacji kultury w społeczności lokalnej oraz doposażenie w sprzęt niezbędny do prowadzenia działań edukacyjnych i animacyjnych w formie cyfrowej lub online.

Nie inaczej jest w Lubrzy. GOK otrzyma urządzenia audiowizualne (aparaty cyfrowe, wysokiej klasy urządzenia i mikrofony do nagrań, nagłośnienia i transmisji, pętlę indukcyjną na sali widowiskowej dla osób ze specjalnymi potrzebami, komputery, wyposażenie sali widowiskowej w rzutnik i ekran) oraz oprogramowanie. Oprócz tego zrealizowane zostaną szkolenia z obsługi sprzętu i oprogramowania, promocji wydarzeń i tworzenia nowej oferty kulturalnej. Uczestnicy projektu będą mogli wziąć udział w specjalnych szkoleniach z ramienia Narodowego Centrum Kultury.

GOK otrzymał dofinansowanie w wysokości 161,9 tys. zł. Określenie dofinansowanie jest tu umowne, bo instytucja otrzyma 100 proc. środków na realizację projektu bez wkładu własnego i z finansami przekazanymi „z góry”.

Oprócz lubrzańskiego GOK-u przeszły projekty z: Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Korfantowie oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here