Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia już od środy (13 października)

0
TP nr 41/2021

Jedna osoba nie przeżyła. W piątek, przed godz. 13.00 na drodze wojewódzkiej nr 414 pomiędzy Lubrzą a Prudnikiem doszło do tragicznego w skutkach wypadku. O czym jeszcze będziesz mógł przeczytać w „Tygodniku Prudnickim” (środa, 13 października). Oto zapowiedzi:

 • Nazwał burmistrza spasionym oszustem. Usłyszał wyrok. Sąd Okręgowy w Prudniku zobowiązał Piotra B. do publicznego przeproszenia gospodarza gminy Głogówek.
 • Radna Langfort: Budynek na Podgórnej nadaje się do rozbiórki. Nieruchomość szkolna przy ul. Podgórnej w Prudniku wciąż jest przedmiotem żywych dyskusji. I choć obiekt niezmienne służy uczniom Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, samorządowcy nieprzerwanie spekulują na temat jego zagospodarowania, doskonale wiedząc także, że do żadnej przeprowadzki nie dojdzie, jeśli pozytywnej opinii w tej kwestii nie wyda kurator oświaty.
 • Odszedł Franciszek Surmiński. Tragicznie zmarły Franciszek Surmiński spoczął na cmentarzu komunalnym w Prudniku.
 • Kolej: Wykonawca studium linii wyłoniony. Do dokumentacji projektowo-wykonawczej na razie jeszcze daleka droga. Na razie doszło do podpisania umowy na wykonanie studium planistyczno-prognostycznego rewitalizacji linii kolejowej Racławice Śląskie – Racibórz.
 • Pomysł PKP na swój dworzec. Burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak ponownie zwrócił się do dyrekcji PKP S.A. o objęcie dworca kolejowego Programem Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023.
 • Wieża Prudnicka już dostępna dla turystów. Od ubiegłego tygodnia średniowieczna Wieża Prudnicka odkrywa tajemnice swoich wnętrz dla turystów i mieszkańców.
 • Jak się wiedzie spółkom gminy Prudnik? Zakładu Usług Komunalnych poniósł w ubiegłym roku stratę w wysokości ponad 750 tys. zł. Pomimo niekorzystnego rachunku ekonomicznego, zarząd spółki dostrzega pewien pozytyw. Jak, o tym przeczytać można w gazecie.
 • Relacja: Duchowa droga Wyszyńskiego. Duchowa droga błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego – droga ujęta w Prudniku w środę 6 października na trzy sposoby: aleja buków kardynalskich (materia i przyroda), sesja popularnonaukowa (dziedzictwo i nauka społeczna) oraz koncert (piękno i kultura). Bóg przemawia do ludzi na różne sposoby.
 • Jubileusz: Nie fizyczność, ale duch jest ważny. Żona nie powinna wszystkiego mówić, a mąż nie powinien wszystkiego wiedzieć – cytował żartobliwie zasłyszaną w kuluarach receptę na długie pożycie małżeńskie burmistrz Grzegorz Zawiślak.
 • Energia cieplna w budynkach wielolokalowych, jej efektywne wykorzystanie a podzielniki. Do dobie przyspieszania wzrostu cen energii cieplnej warto się zastanowić nad optymalizacją jej wykorzystania – pisze Marian Stolarz. – Wspomniany wzrost jest powodowany zwiększającą się liczbą jej odbiorców oraz rosnących kosztów jej uzyskania. Schodząc na poziom realiów przedstawiam najsprawiedliwsze rozwiązanie związane z wykorzystaniem energii cieplnej w budynkach wielolokalowych, właścicielami których są spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty mieszkaniowe i inne podmioty.
 • Interwencje: Lekcje w bałaganie. Uczniowie prudnickiego „Rolnika” poskarżyli się na urzędników Starostwa Powiatowego. Poszło o porządek w pracowni gastronomicznej.
 • Interwencje: Inwestycja jest w trakcie realizacji. Część mieszkańców zwraca uwagę na niedociągnięcia związane z aktualnie prowadzonym remontem ul. Grottgera w Prudniku. Inwestor uspokaja – do końca prac jeszcze miesiąc.
 • Rzymkowice: Dzieje się… choć czas raczej zastoju, ale „przecież pandemia nie może tak całkiem przeszkadzać” – twierdzi sołtys Rzymkowic Dorota Spyra.
 • Walce: O puchar przewodniczącej mniejszości. Dorośli musieli uznać wyższość piłkarskiego kunsztu najmłodszych. Dziecięca drużyna Miro Walce wygrała w finałowym meczu turnieju z Zarządem TSKN w Walcach 7:6.
 • Sport (piłka nożna): Na czerwono. Cieszy ambitna walka naszych piłkarzy i z trudem wywalczone, ale zasłużone, zwycięstwo. Smuci natomiast karygodne zachowanie trenera i piłkarzy – ukaranych czerwonymi kartkami! (Pogoń Prudnik – LKS Ujazd)
 • Sport (koszykówka): Zabójcze sześć minut. Pogoń odprawiła z kwitkiem rezerwy aktualnego mistrza Polski i awansowała na pozycję wicelidera tabeli grupy D 2. ligi. (Pogoń Prudnik – Stal II Ostrów Wlkp.)
 • Sport (piłka nożna kobiet): Rolniczki jak bokserski worek treningowy. Wierzyć się nie chce, że drużyna z Głogówka jeszcze niecałe pół roku temu występowała na boiskach ekstraligi. Forma prezentowana po spadku jest tragiczna, o czym świadczą wyniki osiągane w 1. lidze. W najwyższej klasie rozgrywkowej były również wysokie porażki, ale ani razu zespół Rolnika nie stracił 10 bramek.
 • Sport (biegi): Przemek Marciniak nie dał szans rywalom. Prudniczanin Przemysław Marciniak (NOA) w doskonałym stylu wygrał sobotni Półmaraton Górski – Prudnicki Bieg Prymasowski.
 • Sport (piłka nożna): Ta ostatnia minuta. Była już trzecia minuta doliczonego czasu gry, kiedy to gospodarcze przeprowadzili akcję meczu zakończoną celnym strzałem Witoszka. Zespół Fortuny przegrał spotkanie będąc zespołem zdecydowanie lepszym, ale wyjątkowo nieskutecznym. (Porawie Większych – Fortuna Głogówek)
 • Sport (piłka nożna – młodzicy): Sześć na sześć. Debiutująca w terytorialnej lidze młodzików drużyna prudnickiego Orlika nie zwalnia tempa. Podopieczni Przemysława Rudolfa w szóstym meczu odnieśli szóste zwycięstwo.
 • Sport (karate WKF): Początek sezonu. Kolejny sezon startowy w karate rozpoczęty. Prudniczanie wystartowali w turnieju pod nazwą Silver Cup w odległym Strzałkowie.

>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here