Roszkowski nowym liderem prudnickiej Platformy

19
Starosta Radosław Roszkowski (fot. Damian Wicher)

Radosław Roszkowski został nowym przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w powiecie prudnickim.

Zastąpił on na tej funkcji Franciszka Fejdycha, który w latach 2006 – 2018 zasiadał na stanowisku burmistrza Prudnika. Roszkowski jest starostą prudnickim od 2006 (aktualnie czwarta kadencja).

Zmiana przewodniczącego odbyła się w ramach aktualnych wyborów w strukturach Platformy Obywatelskiej w regionach.

19 KOMENTARZE

 1. Skoro TP ciągle o Rozkochowie to ja ciągle o Zamku w Łące Prudnickiej. Dla ciekawych historii i dalszego losu tego obiektu …… najnowszy materiał z 16 października 2021 roku.

  https://nto.pl/zamek-w-lace-prudnickiej-za-chwile-sie-zawali-czy-jest-szansa-uratowac-zabytek/ar/c1-15854125

  Starosta prudnicki (R.Roszkowski) wystąpił do wojewody o zabezpieczenie pieniędzy z budżetu państwa na ratowanie popadającego w ruinę renesansowego zamku w Łące Prudnickiej. Dojrzewa decyzja o wywłaszczeniu zabytku….. i oby tak dalej….3mam kciuki.

 2. Przeciez w 2022 beda znowu wybory do powiatu. Trzeba sobie juz zbierac wyborcow. A zamek co wykupia, zabezpuecza i bedzie stac dalej i niszczec. Nic sie nie zmieni oprocz wyborcow. Jest w naszym powiecie jeszcze zamek w chrzelicach, ktory tez jest ruina. Moze by sie tez tym zamkiem zainteresowac.

  • Na uratowanie zamku w Chrzelicach nie ma nadziei już od kilkudziesięciu lat. Zamek w Łące przynajmniej można jeszcze nazwać zamkiem. Chrzelice to teraz same mury.

   • I tak, i nie. Łąka to jeszcze całe pomieszczenia ze sklepieniami i sufitami, tu jeszcze jest co ratować i można snuć plany, co do wykorzystania.

    Pani ma rację, że o Chrzelicach też nie ma co zapominać, z tą różnicą, że tam prace powinny polegać na trwałym zabezpieczeniu gołych murów. Koszt jednorazowy i na wiele lat. Stawiałbym tu na inicjatywę gminy Biała, bo na prywatnego inwestora nie ma tu już nadziei.

 3. Alicja z PRUDNIKA.czemu wszyscy piszą o zamkach a budynek przedszkola Frotex po przedsiębiorcy Franklu to pryszcz , !!!!!! sprzedał to Frotex jakiemuś malwersantowi za 10, 000 zł i budynek marnieje w oczach . Na jakiej podstawie Frotex to sprzedał byla to jego wlasność ???? czemu się tym budynkiem nikt nie zainteresuje. Ruiny zostaną ruinami i basta a budynek Frankla jeszcze można uratować !!!!Z poważaniem mieszkanka Prudnika.

  • Marnieje, ale stoi cały, nie jest plądrowany i jeszcze się nie wali. To przykre, co napiszę, ale w tej chwili nie potrzebuje pilnej pomocy. Niemniej przydałoby się zacząć naciskać właściciela, co on chce z tym zabytkiem zrobić, bo trwanie w próżni niczemu nie służy. Przejęcie kolejnego pałacu przez gminę nie wchodzi w rachubę.

 4. To prawda ten budynek po dawnym przedszkolu frotexu marnieje w oczach i szkoda zeby popadł w ruinę. Ten budynek jeszcze się da przywrócić do życia bardziej niż zamek w łące prudnickiej. A swoją drogą w następnych wyborach czas zmienić ekipę bo ileż można na te same osoby patrzeć myślę że czas niektórych już minął

 5. Zawsze podziwialem zamek w Lace Prudnickiej, widzialem tez jego powolny upadek , wrescie po latach Starostwo podjelo temat ratowania renesansowej budowli, ALE-1,7 mln z ktorych 700 tys zlotych ustawa trzeba przekazac wlascicielowi-dewastorowi, wtedy zostaje bardzo malo. W Glogowku mieli do dyspozycji 5 mln zlotych na : remont elewacji ,wymiane stolarki, uporzadkowanie dziedzinca,itd. Wczesniej zamek przeszedl remont dachu (remont nie odbudowe) I wiez barokowych, o kosztach nie wspomne , moze faktycznie wybrac mniejszy koszt i doprowadzic do remontu palacu po Franklu? Na przykladzie miasta Lodz ,secesja to tez historia a na Chrzelice czy tez Lake Prudnicka docelowo trzeba miec lekko 10 mln zlotych!!

  • Od odszkodowania z pewnością państwo odliczy sobie niezapłacone podatki od nieruchomości, mandaty za niewykonane nakazy związane z ratowaniem zabytku i budowli (odsetki lecą). Do tego dodać jeszcze koszt prac zabezpieczających, które leżą obecnie po stronie właściciela i zostaną przeprowadzone przed wywłaszczeniem i wyjdzie na to, że to odszkodowanie w całości wróci do państwa. Jeszcze prace w parku bym zrobił, bo drzewa walą się na drogę krajową i trzeba je pilnie wykonać.

 6. Nie przypisujcie zasĺug Radkowi, bo to jego czwarts kadencja a temat został jedynie poruszony, nawet nie rozpoczęty. Radek to bardziej od zabytków woli… [fragment komentarza odnoszący się do życia prywatnego został usunięty – red.]

 7. Jozek-Wladek-Cesiek
  Ktory z tych dwoch ( Fejdych czy Roszkowski ) jest gorszy ?
  To problem niemozliwy do rozwiazania , bo ci dwaj panowie sa mistrzami nieudolnosci i nierobstwa .

 8. Platforma Obywatelska w Prudniku jak zwykle śpi. Mieszkańcy chcą protestować przeciwko Lex TVN ale partia jest bierna, brak reakcji na wezwanie Donalda Tuska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here