Nowości w zmianie organizacji ruchu w ramach Akcji „Znicz”

0

Od 30 października (sobota) do 2 listopada (wtorek) nastąpili zmiana organizacji ruchu przy cmentarzu komunalnym w Prudniku. Będą nowości, których nie było w poprzednich latach.

Nowinką będzie pozostawienie dwukierunkowego ruchu na odcinku ul. Parkowej między ul. Dąbrowskiego a Sądową. Stało się tak, ponieważ dostęp do ulicy został zamknięty od strony ul. Kościuszki i Sądowej z powodu prowadzonej inwestycji – modernizacji dworca autobusowego. Tym samym obszerny parking na zapleczu Przychodni Medicus nadal będzie dostępny ale tylko od strony ul. Parkowej. Rozwiązanie to skomplikuje ruch na skrzyżowaniu ul. Parkowej z Dąbrowskiego, stąd szczególnie warto zwracać uwagę na dyspozycje kierujących ruchem policjantów.

Pozostałe zmiany pozostały te same w porównaniu z poprzednimi latami.

Ulica Dąbrowskiego od ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Staszica będzie ulicą o jednym kierunku jazdy. Parkowanie na tym odcinku odbywać się będzie po lewej stronie do skrzyżowania z ul. Parkową, natomiast po prawej stronie jezdni dopuszczone będzie parkowanie dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Natomiast od skrzyżowania z ul. Parkową do ul. Staszica dopuszczone będzie parkowanie pozostałych pojazdów po lewej stronie jezdni, ukośnie do jej osi. Wyjeżdżając z ulicy Parkowej będzie można skręcić tylko w lewo. Wszystkie te odcinki zostaną odpowiednio oznakowane. Na miejscu pracować będą także policjanci z prudnickiej komendy. W pozostałych miejscowościach naszego powiatu nie będzie żadnych zmian – informuje Komenda Powiatowa Policji w Prudniku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here