Jubileusz Środowiskowego Domu Samopomocy w Prudniku

1
(fot. Grzegorz Weigt)

W czwartek 28 października w Środowiskowym Domu Samopomocy w Prudniku odbył się tradycyjny doroczny Bal Kasztanowy. W tym roku jednak inny, wyjątkowy. Związane to jest z 25. rocznicą działalności ŚDS (powstał 1 kwietnia 1996 roku). Okrągły jubileusz musiał znaleźć podsumowanie w oficjalnej uroczystości.

Świętowali podopieczni ŚDS z rodzinami, pracownicy oraz zaproszeni goście. Wśród nich wicewojewoda opolska Teresa Barańska (Urząd Wojewódzki przekazuje środki z ministerstwa na działalność i remonty, których bardzo dużo zrobiono w ostatnich latach), burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak (ŚDS jest placówka podlegającą gminie Prudnik), przewodnicząca Rady Miejskiej Alicja Isalska i wiceprzewodniczący Edward Mazur, Skarbnik Gminy Prudnik Wioleta Zator, była dyrektor ŚDS, współorganizująca placówkę z mężem śp. Kazimierzem Porczakiem – Barbara Porczak, dyrektor Prudnickiego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej dr Sylwia Gawłowska, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Ewa Pawlinów, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Jolanta Barska, dyrektor Agencji Sportu i Promocji w Prudniku Małgorzata Halek.

Spotkanie prowadził oczywiście dyrektor ŚDS Tadeusz Piątkowski. Dyrektor skorzystał z okazji i pochwalił się przeprowadzonymi w ostatnich latach inwestycjami, a jest ich sporo. Widać choćby pięknie odremontowany zabytkowy budynek z 1903 roku, ogrodzenie, wybrukowany plac, wyjątkową windę (duża nośność, siedem poziomów i drzwi z trzech stron) oraz altanę piknikową w podwórzu. Ta ostatnia została otwarta z przecięciem wstęgi i poświęceniem przez ks. Stanisława Bogaczewicza proboszcza parafii pw. św. Michała Archanioła w Prudniku. Wszyscy mogli zwiedzić obiekt – robi duże wrażenie, a na przyszły rok planowane jest malowanie całości wnętrz. Dyrektor Tadeusz Piątkowski chwalił się także przeprowadzoną już w 2014 roku standaryzacją. Na koniec był poczęstunek, oczywiście bal oraz piękny tort.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here