Filmowiec znalazł zajęcie w PCM

7
Wiesław Duda (fot. Radio Doxa)

Wiesław Duda został nowym członkiem Rady Nadzorczej Prudnickiego Centrum Medycznego. Zastąpił Ryszarda Brzozowskiego, który złożył rezygnację z funkcji. Jeleniogórzanin postanowił zakończyć misję w spółce. Wcześniej był w niej prokurentem.

Duda w przeszłości kierował szpitalem w Krapkowicach. Odszedł ze stanowiska pod wpływem nacisków lekarzy, którzy domagali się od tamtejszego Zarządu Powiatu jego zwolnienia. Później został powołany do składu Rady Nadzorczej Krapkowickiego Centrum Zdrowia (powstało po przekształceniu Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, którego dyrektorem był właśnie Duda). Pracował też w Opolskim Centrum Onkologii. Aktualnie… kręci filmy, będąc prezesem fundacji filmowej.

Skład Rady Nadzorczej Prudnickiego Centrum Medycznego uzupełniają: Katarzyna Benroth-Kurpiel i Wiesława Mazur.

7 KOMENTARZE

  1. Filmowiec ? tez ladnie, polecam zejsc do histori kinematografi polskiej, na podstawie filmu „Amator” , rezyseri Krzysztofa Kieslowskiego, mozna nakrecic niezly film realistyczny o dzisiejszej Sluzbie Zdrowia!!

  2. ten szpital to pomylka-teraz moze bedzie jeszcze weselej-teraz to , beda smiertelnie chorych wysylac do domu-i krecic komedie-do tej pory pozbywali sie ludzi z oddzialow bez badan-chyba ze za protekcja ,to wtedy sie staraja,ale nie kazdy ma w rodzinie prominenta i nie kazdego stac na koperte

  3. Dziękuję za reklamę, ale ona nie jest mi potrzebna. Nie mam zamiaru wstydzić się swojego dorobku zawodowego jak i osiągnięć, a tym bardziej nie interesuje mnie mowa nienawiści, którą zbyt wiele osób się posługuje. Dla wyjaśnienia, nie jestem filmowcem, natomiast dzięki mojej pasji i niejednokrotnie moim prywatnym pieniądzom, Fundacja którą kieruję pokazuje mało znane i nieznane dzieje z życia Opolszczyzny na przestrzeni wieków. Realizujemy również filmy edukacyjne i przyrodnicze. Filmy nieodpłatnie przekazywane są do szkół i uczelni, a na premierach i pokazach są zawsze tłumy widzów – więc co w tym jest złego. W tym roku powstanie także film biograficzny o człowieku, który na swojej drodze spotkał m.in. Oskara Szindlera w obozie zagłady w Płaszowie czy zbrodniarza Hansa Franka. Odpowiadając na pytanie jednego z zainteresowanych co trzeba zrobić by zasiadać w radzie nadzorczej, podpowiadam, iż należy spełnić wymagania określone w Ustawie o działalności leczniczej oraz w art. 19 ust. 1-3 i 5 ustawy z dnia 16 grudnia 2016 r. o zasadach zarządzania mieniem państwowym. Ja te wszystkie wymagania spełniam, a najtrudniejszym było zdanie egzaminu w Ministerstwie Skarbu Państwa w Warszawie. Co do doświadczenia w ochronie zdrowia to obejmując stanowisko dyrektora SPZOZ, na dzień dobry musiałem się zmierzyć z zastanym 12,5 milionowym zadłużeniem, komornikiem, niedofinansowaniem procedur przez NFZ oraz roszczeniami jednej grypy zawodowej, szczególnie kilku osób, którzy bywali w pracy, za pieniądze szpitala prowadzili prywatną działalność, a także dzięki „swojej” dziennikarce rozpętali medialną nagonkę na mnie. Doprowadziłem w ciągu roku doprowadziłem do znacznego zmniejszenia zadłużenia oraz przeprowdzone zostały procedury zmiany formy organizacyjno prawnej Szpitala. Blisko 16 lat byłem redaktorem naczelnym czasopism o tematyce medycznej, szczególnie potrzebnej dla pacjentów – mieszkańców województwa. Przez kilka lat prowadziłem zajęcia na Akademii Ekonomicznej w Katowicach na kierunku zarządzanie w ochronie zdrowia. Postaram się dzielić swoją wiedzą dla dobra pacjentów i Szpitala. Całe moje życie zawodowe to była ciężka praca. Nikt mi niczego nie dał za darmo. Nie pozwolę natomiast by obrzucano mnie „błotem”. Potrafię walczyć o swoje dobre imię. Pozdrawiam Wiesław Duda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here