Dramatyczna pobudka

10
(fot. Czytelnik)

Około godz. 6.00 doszło do pożaru mieszkania przy ul. Morcinka w Prudniku

Spaleniu całkowitemu uległo jedno pomieszczenie, drugie jest odymione – mówi „TP” st. bryg. Tomasz Protaś, oficer prasowy prudnickiej straży pożarnej. – Ogień wyszedł na zewnątrz przez okno, strażacy już go ugasili.

Czteroosobowa rodzina (z dzieckiem) zdołała ewakuować się sama jeszcze przed przybyciem służb.

– W mieszkaniach obok nikt nie przebywał. Dotarliśmy do ich lokatorów. Nie mam informacji o poszkodowanych – dodaje brygadier Protaś.    

Na miejscu pracowało osiem zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej. Przyczyna zdarzenia na razie nie jest znane.   

(fot. Czytelnik)
(fot. Czytelnik)
(fot. Czytelnik)

10 KOMENTARZE

  1. Czujnik gazu, czadu …. 100 zl ponad kosztują. Czasami warto kupić z własnych oszczędności a ratuje życie. Nie zapominajmy też o tym że sezon zimowy się zbliża… zwracajmy uwagę na Piece gazowe (przepływowe do grzania wody) a raczej na dostęp powietrza. Bądźmy wszyscy ostrożni z piecami, junkersami ….. kuchenkami gazowymi. Dbajmy o przeglądy urządzeń grzewczych oraz innych. Poodłączaj niepotrzebne przedłużacze prądowe, zrób przegląd instalacji elektrycznej ( nie rób partyzantki bo to grozi porażeniem prądem i ciężkim uszczerbku na zdrowiu lub śmiercią) . Nie pal w piecu śmieci (szczególnie proszę oto ludzi z ogrodowej, sadowej i wileńskiej – ogólnie domki przy OSIEDLU), pal w piecu metodą od góry. Dbajmy o własne bezpieczeństwo i zdrowie!!!!!!!!!! A panów ze STRAŻY MIEJSKIEJ zapraszam na kontrole domków (co i jak kto pali w piecach ) … i nakładać mandaty za trucie innych !!!!!!!

  2. Na zdjęciach cała ulica Gustawa Morcinka ze wszystkich stron i nigdzie nie widzę tynku na ścianach. Rozumiem że te wszystkie beztynkowce na tej ulicy to budynku komunalne. A tak na marginesie czy jest w Prudniku jakiś budynek komunalny z tynkiem ? Bo ja jakoś nie wypatrzyłem takiego.

  3. Dobrze piszecie. Prudnik powinno się zaorać. To miejsce przeklęte…
    Jest jeszcze jedna ewentualność… Powinno wybrać się włodarzy z wizją, z chęcią rozwoju miasta, a nie takich u których „po znajomości” oznacza więcej niż zgodnie z przepisami…

  4. Moim zdaniem przynajmniej raz na 100 lat powinno się odnawiać elewację budynków komunalnych a wydaje mi się że w Prudniku co najmniej od II Wojny Światowej ani jeden mieszkalny budynek komunalny nie został nawet otynkowany a co dopiero docieplony. Jako że nie ma tynku to zaprawa z pomiędzy cegieł się wykrusza i niedługo cegły zaczną lecieć ludziom na głowy a ściany się walić bo cegła cały czas zalewana deszczem a w zimie wilgoć zamarza w cegle i ją niszczy. Ludzie w domach aby ogrzać takiego beztynkowca muszą spalać dwa lub nawet trzy razy więcej węgla i brakuje im pieniędzy na to i nie dziwię się że palą śmieciami, plastikiem czy oponami. Już pomijając względy estetyczne że większa połowa przedwojennych domów w Prudniku (i wszystkie komunalne budynki mieszkalne) nie ma tynku to ze względu na 2 lub 3 krotne większe spalanie aby ogrzać beztynkowaca jest 2-3 razy większe zanieczyszczenie powietrza a na dodatek ze względu na spalanie śmieci, plastiku i opon sytuacja powietrza jest katastrofalna w sezonie grzewczym. Postuluje aby przynajmniej jeden mieszkalny budynek komunalny otynkować w roku to za jakieś 100 lat wszystkie będą miały tynki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here