Z kamieniem przez mur więzienny

1
(fot. mjr Arkadiusz Komar)

Funkcjonariusze Oddziału Zewnętrznego w Prudniku udaremnili próbę przemytu narkotyków na teren jednostki. Feralny pakunek postanowiono doczepić do kamienia i przerzucić przez mur jednostki.

Tym razem nie sprawdziło się powiedzenie „Przepadł jak kamień w wodę”. Wręcz odwrotnie, nielegalny pakunek nie przepadł tylko został odnaleziony. W czasie patrolu więziennego terenu przyległego do muru funkcjonariusz prudnickiej jednostki znalazł tzw. wrzutkę. Podejrzanie wyglądające zawiniątko dodatkowo obciążono kamieniem przymocowanym za pomocą plastikowych opasek uciskowych. Po okazaniu znaleziska psu specjalnemu Nafo, nie było już wątpliwości, że w środku znajdują się substancje odurzające.

W zabezpieczonych woreczkach znajdowały się trzy różne substancje. Przybyli na miejsce policjanci z Komendy Powiatowej Policji dokonali zbadania narkotestem zakwestionowanych substancji i potwierdzili, że są to narkotyki: marihuana (4,58 g), amfetamina (8,02 g) i haszysz (1,51 g). Substancje zostały przekazana policjantom, a dyrektor jednostki wszczął czynności wyjaśniające.

(fot. mjr Arkadiusz Komar)
(fot. mjr Arkadiusz Komar)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here