Art Cafe Pałac Rozkochów zaprasza na darmowy poczęstunek

5

Niecodzienną niespodziankę przygotował dla gości odwiedzających pałac w Rozkochowie jego właściciel, Grzegorz Wnęk.

Już w najbliższy weekend (3 i 4 lipca) będzie można wejść na teren zespołu pałacowo-parkowego i skorzystać z darmowego poczęstunku w dawnym ogrodzie. Serwowane będą kawa, herbata oraz domowe ciasta przygotowane przez panią Karolinę, mieszkankę Rozkochowa. Art Cafe Pałac Rozkochów zaprasza w sobotę w godz. 14.00 – 21.00 i w niedzielę między 12.00 a 21.00.

Co prawda rezydencja Seherr-Thossów nie będzie tym razem dostępna do zwiedzania, ale będzie możliwość przejścia przez reprezentacyjną sień pałacu.

Zwiedzanie pałacu zaplanowane jest w kolejny weekend, 10 lipca (godz. 15.00 – 16.00), podczas Dnia Otwartego, jako impreza towarzysząca Dniom Gminy Walce. Osoby odwiedzające Rozkochów będą miały okazję zobaczyć wystawę „Kolekcjonerskie Pasje Piotra Kulczyka”.

Od stycznia tego roku barokowy pałac z parkiem w Rozkochowie ma nowego właściciela. Grzegorz Wnęk jest przedsiębiorcą z Krakowa i właścicielem firmy Paese Cosmetics, która obok kosmetyków sprzedaje sojowe świece zapachowe Flagolie. Od początku roku przeprowadzono na terenie pałacu szereg prac, począwszy od odgruzowania i wysprzątania obiektu, przebicia większości zamurowanych przejść i okien, przez oczyszczenie otoczenia, a skończywszy na pierwszych pracach dokumentacyjnych, które pozwolą na przystąpienie do właściwych prac remontowych.

Pałac Rozkochów ma ambicję stania się lokalnym ośrodkiem kultury i sztuki oraz miejscem organizacji wydarzeń. Część tych aktywności realizowana będzie już teraz, niezależnie od prowadzonych prac remontowych na bazie otoczenia pałacu.

5 KOMENTARZE

  1. Zamek widzę w świetnym stanie, mam nadzieję , że nic z dachu mi na łeb nie zleci…. już jadę na tą herbatę i ciasto. A w wolnej chwili zerknę na gazetę z Krapkowic może coś o Prudniku piszą.

    • Tygodnik Prudnicki też Pan znajdzie w pałacu w Rozkochowie. 🙂 To rzut beretem z Głogówka. Zachęcam do poznania tego skrawka dziedzictwa Ziemi Prudnickiej. I zmian, jakie tam zachodzą od stycznia. Miło to obserwować, choćby w kontekście Łąki. Jak to mówią nadzieja umiera ostatnia. Pozdrawiam!

  2. @chlop-Zamek to budowla przystosowana do obrony zamknietym obwodem obronnym ( Malbork, Checiny, Ogrodzieniec ) , Palac – rezydencja reprezentacyjna , w polsce budowle zapoczatkowane w II pol XVII wieku , w naszym regionie -Tulowice, Kopice ,Moszna. ROZKOCHOW TO PALAC ( okres poznego baroku wybudowany w 1734 roku ) czy powstanie z ruin, zobaczymy!? Trzymam kciuki za realizacje planow wlasciciela!!

    • Oczywiście masz rację Chopek Roztropek ale ty też na klawisz na komputerze ze znakiem @ źle mówisz a to przecież AT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here