Wysprzątali park a potem zatańczyli przy pałacu

0

W środę Pałac Rozkochów gościł w swoich progach członków Młodzieżowych Rad Gminnych z Walec i Reńskiej Wsi, którzy zorganizowali w miejscowym parku wielkie sprzątanie.

Akcja miała się odbyć w maju, ale ze względu na opady deszczu została przełożona na 2 czerwca.

– Chcieliśmy zorganizować inicjatywę społeczną i padł pomysł, by posprzątać park przy pałacu w Rozkochowie – mówi Izabela Waloszek, opiekun Młodzieżowej Rady Gminy w Walcach oraz pracownik ds. promocji i funduszy strukturalnych Urzędu Gminy w Walcach. – W związku z tym, że Młodzieżowa Rada Gminy w Walcach nawiązała współpracę z taką samą radą w Reńskiej Wsi, to również im zaproponowaliśmy udział w tej akcji. Odpowiedź była pozytywna, więc można było się zabrać do realizacji działania.

W akcji wzięło udział 20. młodych radnych, a z terenu parku udało się zebrać ponad 20 dużych worków na odpady oraz większe gabarytowo śmieci. Niestety nie wszystkie młodzież mogła zabrać, jak choćby resztki częściowo spalonej lodówki. Obok pracy społecznej inicjatywa miała charakter integracyjny, stąd przewidziano ognisko oraz – już bardzoej spontanicznie – wspólne tańce.

– To dopiero ich drugie spotkanie, stąd okazja do rozmów i poznania się, by w przyszłości lepiej realizować zarówno działania społeczne jak i te związane z samorządem. W przyszłości chcemy zorganizować konkurs samorządowy, a także rady będą podejmować konkretne uchwały, dlatego dobrze, żebyśmy się lepiej poznali, aby potem lepiej współpracować – dodaje Izabela Waloszek.

Co prawda z pałacu dochodziły dźwięki dostojnych utworów Antonio Vivaldiego, ale te szybko ustąpiły bardziej skocznym rytmom belgijki i macareny.

Członkowie rad rekrutują się zarówno ze starszych klas szkół podstawowych jak i szkół średnich.

Od stycznia tego roku pałac w Rozkochowie jest własnością krakowskiego biznesmena, Grzegorz Wnęka, właściciela firmy kosmetycznej Paese. W zabytkowym obiekcie przeprowadzono już pierwsze, wstępne prace remontowe. W najbliższych planach Fundacji Pałac w Rozkochowie „Pomiędzy” jest organizacja oraz inicjowanie wydarzeń kulturalnych i społecznych oraz kolejne prace remontowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here