Patronat TP: Ruszają zapisy na kultowy rajd z Prudnika na Pradziad

1

W 2010 r. grupa 21. śmiałków postanowiła zobaczyć, jak to jest iść od rana do wieczora z Prudnika na Pradziad. Przetarli szlak i pokazali, że da się! Od tego czasu odbyło się dziewięć edycji Rajdu Prudnik – Pradziad.

Choć głównym organizatorem imprezy jest Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Sudetów Wschodnich w Prudniku, to pomysł organizacji rajdu zrodził się w redakcji „Tygodnika Prudnickiego”. I też nasza redakcja od początku imprezy czynnie bierze udział w realizacji wydarzenia, które stało się znane i rozpoznawalne w środowisku polskich miłośników górskich, długodystansowych marszów. Prudnik stał się miejscem wypadowym w góry polskie i czeskie o sporym zasięgu, bo przecież z najwyższym szczytem Sudetów Wschodnich – Pradziadem.

W tym roku chcemy przejść trasę z 2010 roku (za niewielkim wyjątkiem) i powspominać w drodze poprzednie edycje rajdu. Mamy też ambitny cel spotkać się z weteranami AD 2010.

X RPP odbędzie się w sobotę 7 sierpnia. Będzie wyjątkowy i niespodziankowy, a to główne za sprawą partnera wydarzenia Euroregionu Pradziad, za którego pośrednictwem pozyskaliśmy środki na jego organizację. Będzie też mocny akcent czeski, łącznie z udziałem w rajdzie turystów zza południowej granicy.

Zapisy zaczną się w czwartek 1 lipca 2021 r. o godz. 20.00 poprzez stronę www.datasport.pl. By nie tracić czasu w dniu zapisów, zarejestrujcie się wcześniej na tej stronie, choćby dzisiaj. Zapisy potrwają do wyczerpania miejsc. LINK DO ZAPISÓW -> TUTAJ.

Przed zapisaniem się warto zapoznać się z REGULAMINEM.

Komandorami rajdu są: Grzegorz Polak i Andrzej Dereń.

Rajd realizowany jest w ramach projektu „Podróż przez JESIONIKI”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. „Przekraczamy granice”.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here