Patronat TP: Mistrzostwa Polski i Rajd Górski w Lesie Prudnickim

0

III Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Półmaratonie Górskim Nordic Walking oraz III Rajd Górski Nordic Walking o Puchar Burmistrza Prudnika już w najbliższą sobotę w Lesie Prudnickim.


Już za kilka dni Prudnik stanie się stolicą polskiego nordic walking. Chęć udziału w zawodach zadeklarowali najlepsi walkerzy nie tylko z całej Polski, ale również z Czech i Niemiec. Na liście startowej jest prawie 200. sportowców, mniej lub bardziej utytułowanych, chętnych do udziału w zawodach. Jedni przyjeżdżają do Prudnika po raz kolejny, inni, ciekawi słynnej już w nordicowym środowisku Świętej Góry, przyjeżdżają pierwszy raz spróbować swoich sił na tej niepozornej, ale trudnej trasie, która pozostaje niezmienna.

Od kilku dni na trasach zawodów trwają prace porządkowe – koszenie trawy, przycinanie wystających gałęzi, grabienie i znakowanie nierówności na drodze. Wzorem ubiegłych lat, organizatorzy – Stowarzyszenie Wesoły Borsuk Team, dużą wagę przywiązują do bezpieczeństwa zawodników. Nad prawidłowym przebiegiem wyścigu będzie czuwać kilkadziesiąt osób, w tym sędziowie Polskiego Zrzeszenia Sędziów Nordic Walking oraz dwa zespoły ratowników medycznych. Na trasie ustawione będą punkty z wodą oraz punkt odżywczy. Rowerzyści MTB poprowadzą i zamkną obie grupy maszerujących. W nagrodę za ukończenie trasy, na każdego uczestnika na mecie czekać będzie pamiątkowy medal. Będzie też ciepły posiłek, napoje i coś słodkiego.

Wesoły Borsuk Team nie zapomina też o najmłodszych. Dzieci do lat 6 będą mogły wystartować w mini zawodach nordic walking. Po pokonaniu 200 m każde dziecko otrzyma pamiątkowy pakiet.

Warto podkreślić, że organizatorom zawodów, po raz kolejny udało się pozyskać wsparcie ze strony wielu, nie tylko lokalnych, firm i instytucji. Otrzymali też dofinansowanie ze środków budżetu Gminy Prudnik w ramach zadania publicznego pod tytułem: „Upowszechnianie i organizacja imprez sportowych w Nordic Walking.” Jak sami podkreślają, każda nawet najmniejsza pomoc, zbliża do realizacji zamierzonych celów.

Jeszcze można się zapisać i wystartować w zawodach. Serdecznie zapraszamy. Start o godz. 10.00 przy sanktuarium św. Józefa w Prudniku – Lesie.

Tygodnik Prudnicki sprawuje patronat medialny nad wydarzeniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here