[FOTO/WIDEO] Nowe boisko przy szkole w Rudziczce

0

Od niedawna dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudziczce mogą korzystać z bezpiecznego i nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego.

Inwestycja Gminy Prudnik zrealizowana została w całości ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, który przeznaczył na ten cel ponad 380 tys. zł. Boisko ma charakter wielodyscyplinarny i można na nim grać między innymi w piłkę nożną, siatkówkę, czy koszykówkę. Dodatkowo przy boisku umieszczone zostały piłkochwyty oraz ławki dla kibiców. Teren w całości jest bezpieczny, ponieważ znajduje się na tyłach szkoły, z dala od drogi krajowej.

W poniedziałek, 14 czerwca, odbyło się symboliczne oddanie do użytku boiska. Anna Tuła – Nowacińska, dyrektorka ZSP w Rudziczce, przyznała, że uczniowie korzystają z obiektu już od chwili zakończenia procesu budowlanego i uzyskania zgód do użytkowania. To zapewne nie tylko chęć skorzystania z nowej infrastruktury, cześć zajęć lekcyjnych, ale i potrzeba wyszalenia się po okresie epidemicznego zamknięcia i zajęć online.

– Cieszę się, że to boisko będzie wam służyło, że będziecie mogli tu spędzać czas, nie tylko w godzinach szkolnych, ale i popołudniami – mówił do uczniów burmistrz Grzegorz Zawiślak. – Czas spędzony na tym boisku rozwinie was fizycznie i intelektualnie. Mam nadzieję, że wśród nas stoi przyszły olimpijczyk, sportowiec, który kiedyś powie, że dzięki temu boisku mógł rozwinąć swoje umiejętności.

W imieniu Rady Miejskiej życzenia bezpiecznego użytkowania boiska i miłego wypoczynku wakacyjnego, życzył wiceprzewodniczący rady Edward Mazur.

Boisko pobłogosławił proboszcz Rudziczki ks. Tomasz Cymbalista.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here