Dalej, niż do Mosznej

0

Już nie tylko z Prudnika do Mosznej, ale i do Zieliny można bezpiecznie przejechać jednym ciągiem ścieżki pieszo-rowerowej.

W ubiegłym tygodniu, 15 czerwca, oficjalnie oddano do użytku odcinek ścieżki między Moszną a Zieliną. Dla miłośników rowerów to przedłużenie atrakcyjnej turystycznie trasy wzdłuż dróg wojewódzkich nr 409 i 414 aż od Prudnika i Lubrzy. W planach jest przedłużenie ścieżki do Krapkowic, co zamknie cały ciąg komunikacyjny między tym miastem a Prudnikiem.

Nowa ścieżka ma wymiar praktyczny dla mieszkańców okolicznych miejscowości, którzy przemieszczają się na rowerach (np. do pracy lub na zakupy). Trasa być może zachęci część osób do rezygnacji z dojazdów samochodem i przerzucenia się na rowery. Członek zarządu województwa opolskiego Szymon Ogłaza ma nadzieję, że dotyczyć to będzie również turystów, którzy jadąc do zamku w Mosznej zdecydują się na rower lub inny, niespalinowy środek transportu.

Mimo, że ścieżka przebiega przy drodze wojewódzkiej, to inwestorem była Gmina Strzeleczki. Zadanie współfinansowane było ze środków Unii Europejskiej. Koszt inwestycji to prawie 2 mln zł.

Choć niewątpliwie ścieżka poprawia bezpieczeństwo uczestników ruchu, to ciągle trzeba mieć na uwadze odcinki, gdzie trasa rowerowa przecina drogi dla samochodów. Dramatycznym przykładem takiej sytuacji jest wypadek w Białej (17 czerwca), gdzie kierowca samochodu osobowego potrącił na oznakowanym przejeździe rowerzystkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here