[WIDEO/FOTO] Ćwiczenia na Koziej Górze

1

W środę 9 czerwca w rejonie Koziej Góry w Prudniku zorganizowano ćwiczenia II Kompanii Gaśniczej „Kędzierzyn”, VII Kompanii Gaśniczej „Strzelce” Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego przy udziale kadry kierowniczej Komendy Powiatowej PSP w Prudniku oraz Nadleśnictwa Prudnik i Policji.

W akcji wzięli udział strażacy z powiatów kędzierzyńsko-kozielskiego, krapkowickiego, oleskiego i strzeleckiego, w tym 18 jednostek OSP.

Strażacy ćwiczyli działania gaśnicze w kompleksie leśnym.

– Największą trudnością z jaką zmagają się strażacy w sytuacji wystąpienia takich zdarzeń, jest zapewnienie odpowiedniej ilości środka gaśniczego do skutecznego przeprowadzenia akcji gaśniczej. Strażacy ćwiczyli praktyczną możliwość dostarczania wody metodą przetłaczania – podawanie wody z jednego samochodu gaśniczego do następnego, tworząc tym samym magistralę zasilającą – informuje mł. kpt. Piotr Krok z kędzierzyńsko-kozielskiej komendy straży.

W ćwiczeniach wziął również udział śmigłowiec, który dostarczał wodę nabierając ją do podwieszonego zbiornika bez lądowania z jednego ze stawów paciorkowych.

– Celami dodatkowymi do ćwiczeń było doskonalenie alarmowania, dysponowania, przemieszczania i koncentracji związków taktycznych Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego, doskonalenie umiejętności dowodzenia dużymi związkami taktycznymi przez kadrę dowódczą PSP, doskonalenie umiejętności w zakresie organizacji łączności współdziałania i dowodzenia, doskonalenie współdziałania z przedstawicielami Lasów Państwowych, w tym z helikopterem, doskonalenie współpracy poszczególnych poziomów Stanowisk Kierowania i inne – informuje st.bryg. Tomasz Protaś z KP PSP w Prudniku.

Na czas ćwiczeń część ulic w południowej części miasta została częściowo zablokowana.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here