Oto mistrzowie Polski – Karol Stiller i Elżbieta Wojciechowska!

2

Karol Stiller (Kabex Podkowa Janów) wśród mężczyzn i Elżbieta Wojciechowska (Pakość) zostali mistrzami Polski w półmaratonie górskim nordic walking, który dziś (26 czerwca) odbył się w Prudniku.

Stiller pokazał sportową klasę, nie tylko pobijając rekord trasy o 3 sekundy (rekord własny), ale pokazując, że można zwyciężyć w sposób przemyślany i z założoną strategią.

– Byłem bardzo dobrze przygotowany i chłopaki również szli rewelacyjnie, spokojnie, nie było wariowania, jak w ubiegłym roku – mówi dla „TP” Karol Stiller, który ostatecznie do mety dotarł z ponad 19-sekundową przewagą nad kolejnym Tomaszem Wojtowiczem (K.B. Athletic Zręcin / NSZZ Solidarność w Goodrich).

Wyjątkowy poziom zaprezentowała Elżbieta Wojciechowska, która w open ustąpiła zaledwie czwórce mężczyzn.

Elżbieta Wojciechowska zmierza do mety (fot. Andrzej Dereń)

Wśród zawodników ziemi prudnickiej najlepszy wynik „wykręciła”… kobieta – Marzena Spychała z Białej (5. wśród kobiet, Polipack Team GWE). Bardzo dobrze poradziła sobie również Aleksandra Fidot z Głogówka (9. wśród kobiet).

W ramach III Rajdu Górskiego Puchar Burmistrza Prudnika (5 km) powędrował do Tomasza Marczaka (KS Idmar Racing Team) i Małgorzaty Puszkarskiej (Gosadi Nordic Team).

Impreza Stowarzyszenia Wesoły Bosruk Team i Agencji Sportu i Promocji w Prudniku cieszy się dużym zainteresowaniem w środowisku polskich walkerów. Dość powiedzieć, że w mieście u stóp Gór Opawskich pojawili się mieszkańcy m.in.: Wałbrzycha, Warszawy, Lublina, Częstochowy, Katowic, Wrocławia, Bytomia, Malborka, Olkusza, Sosnowca oraz z Rep. Czeskiej.

Karol Stiller na ostatnich metrach 21-kilometrowej trasy. Za nim Tomasz Wojtowicz. (fot. Andrzej Dereń)

2 KOMENTARZE

  1. Brawo Karolu, po raz kolejny udowodniłeś, że w Prudniku jesteś królem trasy! Szacunek dla wszystkich zawodników, a zwłaszcza dla seniorów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here