Przetarg na dokumentację nowych dróg w strefie

0

Trwają przygotowania do budowy ulic w północnej części prudnickiej podstrefy ekonomicznej. Dzięki nim zarówno ul. Przemysłowa jak i Meblarska stracą status „ślepych”.

Nowe drogi połączą ul. Przemysłową z Towarową/Nyską i Meblarską, dzięki czemu firmy w strefie będą dostępne z kilku kierunków, a nie tylko od strony pierwszej z wymienionych ulic.

Konkurs ofert na wykonanie dokumentacji zadania pod nazwą „Budowa drogi wraz z infrastrukturą techniczną na terenach inwestycyjnych w Prudniku, będącej przedłużeniem ul. Przemysłowej” ogłosiła Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Zakres inwestycji obejmie: budowę drogi o długości 1500 m z odwodnieniem, oświetleniem, chodnikiem i ścieżką pieszo-rowerową, budowę wodociągu, kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz kanału technologicznego. Ścieżka pieszo-rowerowa powstanie między ul. Meblarską a Nyską, natomiast między Przemysłową a Nyską chodnik.

Podpisanie umowy na finansowanie wykonania dokumentacji przez KSSE nastąpiło w 4 lipcu ubiegłego roku.

Projektanci mają czas do 12 kwietnia na złożenie ofert. Zaskakujący jest okres, jaki Strefa Ekonomiczna zamierza dać wyłonionemu wykonawcy na realizację zlecenia, czyli przygotowanie projektu, aż 20 miesięcy, co przy mało skomplikowanym technicznie przedsięwzięciu wydaje się być sporą zwłoką w czasie. W praktyce oznacza to, że na prace budowlane będzie można liczyć nie wcześniej niż w 2023 r.

W poprzednich latach etapowo modernizowano znajdującą się w strefie ul. Przemysłową.

Ulica Przemysłowa (fot. Andrzej Dereń)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here