Patronat TP: Trzecie takie zawody i po raz trzeci w Prudniku

0

3 kwietnia ruszyły zapisy na III Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Półmaratonie Górskim Nordic Walking oraz III Rajd Górski Nordic Walking o Puchar Burmistrza Prudnika, które odbędą się 26 czerwca.

Niepewna sytuacja epidemiologiczna w kraju oraz doświadczenia z ubiegłego roku spowodowały, że organizatorzy zwlekali z podaniem konkretnego terminu zawodów. Ostatecznie padło na ostatnią sobotę czerwca.

– Plan był taki, że te zawody będą się zawsze odbywać w trzecią sobotę marca. Takie powitanie wiosny z kijami – mówi Marcin Ślusarczyk, prezes Stowarzyszenia Wesoły Borsuk Team. – No cóż, nie będzie powitania wiosny, ale może będzie powitanie lata i wakacji. – dodaje z uśmiechem.

Nauczeni zeszłorocznymi wydarzeniami, w tym roku członkowie stowarzyszenia woleli zrezygnować z marcowego terminu. Przypominamy, że rok temu w marcu, dokładnie 10 dni przed planowaną datą zawodów (21 marca), z powodu wprowadzonych obostrzeń, organizatorzy zmuszeni byli przełożyć zawody na bliżej nieokreśloną przyszłość. Ostatecznie zawody odbyły się 26 września.

Tegoroczna edycja imprezy odbywać się będzie w Lesie Prudnickim, na łące obok parkingu przy Sanktuarium św. Józefa. Trasy zawodów pozostają bez zmian. Dla bardziej zaawansowanych i wytrwałych miłośników nordic walking, organizatorzy przygotowali niepozorną, ale wymagającą trasę mistrzostw mierzącą 21 km. Osoby mniej zaawansowane oraz amatorzy mogą wystartować w rajdzie, którego trasa mierzy 5 km. Jak zawsze nie zapomniano również o tych najmłodszych, dla których odbędzie się Mini Nordic Walking – 200 m.

„Tam trzeba być”, „Nr 1 w kraju bezdyskusyjnie”, „Już czekam na kolejną edycję i wiem, że nie tylko ja”, to tylko niektóre z komentarzy na fanpage’u stowarzyszenia po zeszłorocznej edycji zawodów. Nie ma wątpliwości, że jest to jedna z bardziej rozpoznawalnych imprez nordic walking wśród zawodników zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

Organizatorzy zawsze podkreślają, że wystartować może każdy. Bez względu na wiek i poziom zaawansowania. Wystarczą kije, wygodne obuwie i chęci. Oczywiście jest i takie grono osób, które przyjeżdżają dla rywalizacji, ale przede wszystkim liczy się dobra zabawa.

Wszelkie informacje związane z zawodami, można znaleźć na fanpage’u Wesoły Borsuk Team (Facebook).

Zapisy odbywają się na stronie timekeeper.pl, oraz w osobiście w redakcji „Tygodnika Prudnickiego”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here