Tu ma powstać nowy dom dziecka. W sąsiedztwie cmentarza i domu pogrzebowego

2
(fot. Damian Wicher)

Władze powiatu przymierzają się do zmiany lokalizacji kilku swoich placówek. W planach jest również utworzenie nowych.

W Mochowie na ukończeniu są prace związane z uruchomieniem domu dziecka. Jeszcze w tym półroczu zamieszka tam kilkanaścioro wychowanków. Tym samym zwolni się budynek przy ulicy 3 Maja w Głogówku. Jaka czeka go przyszłość?

– Decyzja jeszcze nie zapadła, ale moim zdaniem najrozsądniejszym rozwiązaniem byłoby przeniesienie do tego obiektu Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego (wchodzi w skład Prudnickiego Centrum Medycznego – przyp. red.) – uważa starosta Radosław Roszkowski.

W tej sytuacji nieruchomość przy ul. Konopnickiej mogłaby przejść na „garnuszek” gminy.

– Rozmawialiśmy z burmistrzem Głogówka na ten temat i nie wykluczył on chęci pozyskania tego budynku. Ze swojej strony możemy zaproponować korzystną formę transakcji, bo też nam zależy, by ten obiekt był zagospodarowany – deklaruje starosta Roszkowski.

Jak dowiedział się „TP”, powiat planuje także utworzenie drugiego domu dziecka. Proponowaną lokalizacją jest budynek Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru przy ulicy Parkowej w Prudniku (w sąsiedztwie szkoły oraz… cmentarza i domu pogrzebowego). Do tej pory nie udało się go sprzedać, a wkrótce opustoszeje, ponieważ załoga przenosi się do gmachu głównego Starostwa Powiatowego przy ul. Kościuszki.

Na tym jednak nie koniec. Powiat chce też uruchomić środowiskowy dom samopomocy dla dorosłych. Pod uwagę brany jest obiekt po byłym gimnazjum przy ulicy Armii Krajowej, o ile oczywiście dojdzie do zamiany z gminą Prudnik. Burmistrz Grzegorz Zawiślak podtrzymuje zainteresowanie budynkiem przy ulicy Podgórnej, tyle że ewentualna transakcja nie zależy tylko od efektu rozmów obu samorządów, lecz także od decyzji opolskiego kuratora oświaty w sprawie przeprowadzki Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

2 KOMENTARZE

  1. Tu nie ma miejsca na MY,WY czy ONI. Tu trzeba działać wspólnie z korzyścią dla dzieci jako jeden zespół! TU NIE MA MOWY O PODZIAŁACH POLITYCZNYCH CZY PRZEPYCHANKACH KTO WAŻNIEJSZY. WSPÓLNIE BĄDŹCIE LUDŹMI DLA LUDZI I SPRAWCIE ABY DZIECI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 MIAŁY W KOŃCU ZAJĘCIA W TRYBIE 8 KLASOWYM W JEDNYM BUDYNKU! A NIE W KILKU OBIEKTACH ROZSIANYCH PO MIEŚCIE (CZASY PRLu). MĄDRZE PODEJMUJCIE DECYZJE!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here