Prudnicki inspektorat ZUS się zmieni – wszystko z myślą o klientach

0

Prudnicki ZUS czeka przebudowa. Modernizacja potrwa kilka miesięcy, a efektem będzie dostosowanie placówki i jej otoczenia do obsługi osób ze szczególnymi potrzebami, w tym z niepełnosprawnością ruchową.

Inspektorat ZUS w Prudniku już wkrótce będzie spełniał standardy dostępności przestrzeni publicznej. Będzie wygodnie, bezpiecznie i komfortowo. To znaczy, że znikną bariery architektoniczne, z którymi mogły się borykać osoby starsze, osoby  z niepełnosprawnością ruchową czy matki z wózkami dziecięcymi.

– Ciągle podnosimy poziom dostępności do naszych usług. Rozwijamy wizyty przez internet, a Platforma Usług Elektronicznych ZUS cieszy się wielką popularnością i zaufaniem. Kierując się dewizą „po pierwsze klient”, chcemy by mieszkańcy Prudnika i okolicy korzystali z miejscowego inspektoratu bez utrudnień architektonicznych. Stąd decyzja o pracach, które mają zniwelować dotychczasowe niedogodności – Magdalena Buła, dyrektor opolskiego oddziału ZUS i dodaje: – Zapewniam jednocześnie, że wszystkie zadania związane z obsługą klientów będą realizowane na bieżąco w pomieszczeniu zastępczym na parterze budynku.

Stanowiska obsługi klientów zostały przeniesione do wydzielonego pomieszczenia, do którego prowadzi odrębne – inne niż dotychczas – wejście. Odwiedzający ZUS bez problemu trafią do stanowisk ekspertów, bo będą wyraźnie oznaczone. Wejście do budynku i tymczasowego pomieszczenia, gdzie będą przyjmowani klienci, będzie usytuowane wzdłuż ul. Powstańców Śląskich. W trakcie prac remontowych klienci z niepełnosprawnością ruchową mogą liczyć na pomoc pracowników, którzy będą pomagać w dotarciu do miejsca bezpośredniej obsługi klientów.

– Prace remontowe nie uszczuplą zakresu świadczonych przez pracowników usług. Dla zainteresowanych ciągle dostępni będą doradcy do spraw emerytalno-rentowych, spraw zasiłkowych oraz przedsiębiorców. Osoby, które będą chciały przekazać pisma, dokumenty i formularze bez kontaktu z pracownikami bądź innymi klientami placówki będą mogły je wrzucić do specjalnej skrzynki na dokumenty – dodaje Magdalena Buła, dyrektor opolskiego oddziału ZUS.

Klienci prudnickiego ZUS będą przyjmowani w tych samych godzinach co do tej pory. Placówka będzie czynna od poniedziałku do piątku, od godz. 8:00 do 15:00

Sebastian Szczurek
regionalny rzecznik prasowy ZUS
województwa opolskiego

— ARTYKUŁ SPONSOROWANY —

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here