Niezawodny Tomasz Hajduk, genialny Bernardo Miranda Dias

2
Bernardo Miranda Dias wydaje się być godnym następcą Tomasza Roskosza (fot. Damian Wicher)

Fortuna odniosła piąte zwycięstwo z rzędu i oddaliła się od strefy spadkowej

To było typowe spotkanie derbowe, w którym dominowała walka. Pogoń długimi fragmentami prowadziła grę, ale to goście stworzyli więcej okazji strzeleckich. Do siatki trafili jednak tylko raz, gdy w 33. min przytomnie w polu karnym zachował się Tomasz Hajduk. W pozostałych sytuacjach na przeszkodzie stawał Bernardo Miranda Dias. Portugalski bramkarz wyciągał się jak struna i reagował świetnym refleksem. Mimo porażki zespołu, zasłużył na miano bohatera Pogoni. Z niezłej strony zaprezentowali się także nowo pozyskani zawodnicy ofensywni: Marcio Andrade Fernandes (Portugalczyk) i Fadjigui Franklin Kamara (Francuz). Obaj są dobrze wyszkoleni technicznie i mają wielkie serce do gry. Na grząskiej murawie nie mogli jednak pokazać w pełni swoich umiejętności. Inna sprawa, że niemal bezbłędnie spisywali się obrońcy Fortuny. W zasadzie tylko raz „zaspali”, gdy na lewym skrzydle zgubili Fernandesa, jednak na ich szczęście Portugalczyk zbyt głęboko zagrywał piłkę do wbiegających w pole karne partnerów. Czerwono-biali zademonstrowali futbol dojrzały i zdyscyplinowany taktycznie.

Marcio Andrade Fernandes i bramkarz Fortuny Robert Poźniak (fot. Damian Wicher)

W Pogoni zadebiutował jeszcze jeden obcokrajowiec – Portugalczyk Hernani Curraleira Martins. Pozostała czwórka nie mogła wystąpić ze względu na opóźnienia w otrzymaniu certyfikatu.  

W przerwie zimowej w obu drużynach doszło do zmian na ławce trenerskiej. Szkoleniowcem Pogoni został Łukasz Kabaszyn, zaś głogówczan prowadzi Maciej Lisicki. W debiucie komplet punktów zapisał na swoim koncie coach wyżej notowanej Fortuny.

Derbowe starcie obejrzeli z trybun burmistrz Głogówka Piotr Bujak i wiceburmistrz Prudnika Jarosław Szóstka. Po remisie 2:2 w pierwszym meczu, tym razem powody do radości miał włodarz Głogówka.

Burmistrz Głogówka Piotr Bujak i wiceburmistrz Prudnika Jarosław Szóstka kibicowali swoim drużynom (fot. Damian Wicher)

Ze względu na obostrzenia epidemiczne wydarzenia sportowe wciąż odbywają się bez udziału publiczności. Zakaz złamała grupa kibiców Fortuny, która wtargnęła na stadion. Musiała interweniować policja.  

W kolejny weekend Fortuna zagra u siebie z Odrą II Opole, a Pogoń wyjedzie na spotkanie z Porawiem Większyce.


OPOLSKA 4. LIGA – 22. KOLEJKA

POGOŃ: Dias, Serafin (58. Leszczyński), Milewski, Strząbała, Martins, Piskorz, Stencel, Surma, Kamara, Rudzki, Fernandes.

FORTNA: Poźniak, Trinczek, Bachor, Pindral, Szala, Levandowych (79. Hilscher), Scholz (73. Niemczyk), Wesoły, D. Hajduk, Rudziński, T. Hajduk.

(źródło: OZPN Opole)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here