Kto zyska, a kto straci?

4
Poseł Katarzyna Czochara i nowy wojewoda opolski Sławomir Kłosowski (fot. Facebook)

Sławomir Kłosowski (57 l.) został nowym wojewodą opolskim. Polityk zastąpił dziś (15.03) na stanowisku Adriana Czubaka, który oficjalnie z powodów osobistych podał się do dymisji

Ustępujący wojewoda (niedoszły burmistrz Strzelec Op.) znany był z tego, że tracił nerwy i kulturalny język podczas konferencji prasowych. Zarzuty oponentów potrafił nazwać „wymiocinami” czy „pierdoletami”, zaś ludzi zgłaszających sprawę do prokuratury – „debilami z Radia Opole”. W kuluarach o odejściu Czubaka mówiono od dłuższego czasu.

Adrian Czubak (z lewej) podczas uroczystości na prudnickim rynku (fot. Damian Wicher)

Sławomir Kłosowski to były wieloletni lider PiS na Opolszczyźnie. To on w 2014 roku uczynił Katarzynę Czocharę szefową partii w powiecie prudnickim (kosztem Dariusza Kolbka) i kandydatką na urząd burmistrza Prudnika (kosztem Jerzego Czerwińskiego), a później zwolnił jej miejsce w ławach sejmowych, gdy sam uzyskał mandat europosła. To również dzięki niemu Czochara stanęła na czele opolskiego PiS. Kłosowski znajdował się na politycznym aucie od 2019 r., gdy bezskutecznie walczył o kolejną kadencję w Brukseli, a następnie poniósł spektakularną porażkę w wyborach do sejmu.  

– Miło było spotkać się z naszym wojewodą opolskim, panem Sławomirem Kłosowskim i uścisnąć osobiście w ramach gratulacji dłoń – napisała wczoraj na swoim oficjalnym fanpage’u na Facebooku poseł Katarzyna Czochara.

Sławomir Kłosowski uzyskał poparcie burmistrza Prudnika w kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku (fot. Damian Wicher)

Na razie nie wiadomo, czy wybór Kłosowskiego spowoduje zmiany w Urzędzie Wojewódzkim w Opolu. Od ponad roku stanowisko wicewojewody sprawuje prudniczanka Teresa Barańska, która zajęła miejsce poseł Violetty Porowskiej – tej samej, która z kolei pozbawiła Czocharę przewodnictwa w PiS.   

4 KOMENTARZE

  1. To beda (s)chody u Wojewody, teraz napewno wyremontuja ” Aleksandrowke” , i zbuduja w Glucholazach i Pokrzywnej przystanki kolejowe – trzymamy kciuki,byly zadeklarowane obietnice!?

  2. Jeżeli mam być szczery, to pani Porowska może pakować walizki i palmę szefowej przekazać chyba Czocharze. To zdjęcie powala. I znowu będziemy słyszeli w radiu Opole, ” a wyśta,a wyśta rzadzili” i nic konkretnego. Szkoda gadać.
    Szczerze, jak kolwiek nie jestem fanem pani Barańskiej, to ze względu na Jej poziom intelektualny i inteligencję dobrze by było gdyby pełniła obecna funkcje nadal. Kibicuję Jej bardziej z sentymentu do Prudnika, niż do przynależności partyjnej.

  3. Te wymiany partyjnych frakcji stają się nużące. Szkoda, że polityka sięgnęła poziomu wojewodów. Nie winię PiS, to niestety praktyka od zawsze, a szkoda, bo chciałoby się, żeby wojewodowie choć stwarzali wrażenie apolityczności. A tak od czasów sanacji wojewodowie to przedłużenie roli partii rządzącej w regionie – od lewicy do prawicy.
    Pani Czochara jest jaka jest, ale coś wychodziła dla Prudnika, jak choćby obwodnicę. Ktokolwiek sobie przypisuje wynalezienie Czecha inwestora, to nie ma wątpliwości, że p. Czochara przygarnęła go i otoczyła polityczną kuratelą. Sądzę, że ten temat nie został zakończony i o Czechu jeszcze usłyszymy. Pani Barańska. Nic nie przychodzi mi do głowy. Pani Porowska. O ile pamięta to nowy most obiecała Prudnikowi. Czekam z niecierpliwością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here