Wybrano projektanta

0
(fot. Damian Wicher)

Firma „Primtech” z Tarnowskich Gór wykona dokumentację projektową przebudowy stadionu przy ulicy Kolejowej w Prudniku. Oferent zaproponował kwotę 57.810 zł brutto.

Mniej zażądał tylko wykonawca z Pieńska (34.440 zł), ale w złożonych później wyjaśnieniach potwierdził, że „oferta zawiera rażąco niską cenę w stosunku do zamówienia”. Do przetargu stanęło 19 firm, w tym prudnicka Fabryki Architektury „Wizja”. Jej właściciel Witold Standera był gotów podjąć się zadania za 199.260 zł. Otrzymał 57,41 pkt (ósmy wynik).  

Dokumentacja powinna być wykonana do 30 listopada br. Na stadionie przy K7, obok płyty głównej mają powstać dwa boiska treningowe, jedno z naturalną murawą, drugie ze sztuczną, podgrzewane, oświetlone i z piłkochwytami. W zaplanowanych trybunach mają się znaleźć szatnie i pomieszczenia gospodarcze. Projekt zakłada też element biznesowy. W kompleksie dwóch obiektów miałyby powstać trzy korty tenisowe oraz miejsce na squash’a lub lodowisko. Obiekty mają być osłonięte „balonem”, aby były użytkowane przez cały rok. Na terenie kompleksu uwzględniono też miejsce na punkty małej gastronomii. Pomoc w pozyskaniu środków zewnętrznych na realizację inwestycji zadeklarował podczas… kampanii wyborczej poseł Kamil Bortniczuk.

– Moja deklaracja, z której będziecie mogli mnie rozliczyć w 2023 roku, kiedy odbędą się kolejne wybory, jest jasna. Wesprę starania Gminy Prudnik, zmierzające do pozyskania dofinansowania rządowego na realizację tego ambitnego projektu tak, aby w 2023 roku ten obiekt był kompleksowo wyremontowany i cieszył kibiców i mieszkańców – zapewniał polityk.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here