W drodze do rywalizacji

0
Team Zarzewia podczas obozu w Pokrzywnej (fot. Zarzewie Prudnik)

Mimo wielu obostrzeń karatecy prudnickiego Zarzewia przygotowują się do sezonu startowego z nadzieją, że niedługo będą mogli podjąć rywalizację na zawodach sportowych.

W połowie stycznia budowali formę na zimowym zgrupowaniu w Pokrzywnej. Klub spełniał wszystkie wymagania, jakie nałożone zostały przez rozporządzenie Rady Ministrów dla organizatorów zgrupowań sportowych. Prawie tygodniowy pobyt obfitował w wiele zajęć treningowych, w których uczestniczyło 32 zawodników i zawodniczek z czterech klubów: Bushido K.-Koźle, KK Nidan Zawadzkie, KKS Krapkowice i Zarzewia Prudnik.

Oprócz udziału w zgrupowaniu karatecy Zarzewia, w ramach cyklu szkoleniowego przygotowującego zawodników do tegorocznej rywalizacji sposobili się na wyjazdowych seminariach kata i kumite. Największym wyzwaniem był wyjazd do Łodzi na zgrupowanie z trenerem kadry narodowej Ukrainy, Antonem Nikulinem oraz z wielokrotnym medalistą mistrzostw Europy czy świata, Stanislavem Horuną w karate olimpijskich (WKF). Uczestnikami tego wydarzenia była cała czołówka polskich karateków, w tym czwórka prudniczan z trenerem Tadeuszem Brudniakiem, który podsumował udział w tym wydarzeniu:

– Mimo trudnych warunków zimowych szczęśliwie udało się dotrzeć na czas i wziąć udział w treningach i sędziowanych walkach sparingowych. Goście z Ukrainy pokazali wiele ciekawostek treningowych, mających na celu poprawienie motoryki, taktyki i techniki w walce sportowej (kumite). A technika, jaką prezentował Horuna, to majstersztyk na światowym poziomie.

Oskar Szkolnicki, Dorian Zdebski, Stanislav Horuna, Magdalena Kruczek, Oliwia Pytel, Anton Nikulin i Tadeusz Brudniak (for. Zarzewie Prudnik)

Pozostaje mieć nadzieję, że te wszystkie wysiłki, jakie poczynili szkoleniowcy Zarzewia zaprocentują dobrym przygotowaniem podopiecznych do rywalizacji. Pierwszym zwiastunem takiego sprawdzianu będzie międzynarodowy turniej pn. Central Europe Open, którego organizacji podjął się Bydgoski Klub Bushido w pierwszym weekendzie marca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here