Tak będzie wyglądał nowy dworzec autobusowy w Prudniku. Niedługo ruszy przebudowa

4

Gmina Prudnik zaprezentowała najnowszą wizualizację dworca autobusowego – centrum przesiadkowego przy ul. Kościuszki w Prudniku.

W ubiegłym roku przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej wygrała firma Albraco z Łodzi. Projektant powrócił ideowo do pierwotnej koncepcji, która zakładała wypełnienie przestrzeni w osi elewacji budynków ul. Kościuszki, rezygnując z modelu przewidującego budowę parterowej poczekalni na tyłach działki. Dzięki temu pusta od czasów powojennych przestrzeń w szeregu reprezentacyjnych budynków ulicy (urząd miejski, sąd, prokuratura, przychodnia) zostanie wypełniona.

Projekt przebudowy dworca zakłada m.in.:

  • budowę nowego budynku wraz z oszkloną poczekalnią,
  • zadaszone stanowiska,
  • budowę parkingów.

Dworzec będzie zespolony z obecnym parkingiem znajdującym się na tyłach przychodni i prokuratury. Całość zostanie przebudowana. Inwestycję planuje się zrealizować w tym oraz przyszłym roku.

4 KOMENTARZE

  1. Dworzec autobusowy w jednym punkcie naszego miasta, PKP w drugim punkcie naszego miasta i TAXi w trzecim punkcie naszego miasta. TO JA MAM PROPOZYCJE DO WŁADZ ….. PRZENIEŚCIE CHOCIAŻ TAXI NA TEN PIĘKNY NOWY DWORZEC PKS – BO AŻ WYPADA (czy ktoś o tym pomyślał ?). Logicznym jest, że jak podróżny wyjdzie z autobusu to szuka TAXI A JAK ZNAJDZIE TAXI (TUŻ OBOK) TO PODJEDZIE NA PKP 🙂

  2. Jesli TLK SUDETY beda sie zatrzymywaly w Otmuchowie to bedzie mialo sens,o dziwo TLK KORMORAN sie w Otmuchowie zatrzymuje, sa to jednak pozne godziny popoludniowe, ( dziwne decyzje w planowaniu). Plan dworca PKS w Prudniku jest ciekawy.

  3. Śmiechu warte z tym CENTRUM PRZESIADKOWYM bo gdzie się mają ludzie przesiąść!!!??? Ani PKP, ani taxi, ani nawet autobusów w Polskę!!! Chyba że obok lotnisko wybudują ????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here