Głogówecki sztab uzbierał rekordową sumę!

1

To zaskoczenie, ponieważ w tym roku nie spodziewano się zebrać więcej niż we wcześniejszych latach, ze względu na epidemiczne obostrzenia oraz ograniczoną formę WOŚP, przede wszystkim poprzez brak imprez okolicznościowych.

Głogówecki sztab spore środki uzbierał z 13. stacjonarnych puszek, które pojawiły się w lokalach i biurach lokalnych przedsiębiorców oraz w sklepach. W akcję włączyli się bezpośrednio burmistrz Piotr Bujak oraz wiceburmistrz Anna Barysz, którzy z puszką zbierali pieniądze podobnie jak inni wolontariusze.

– To mój pierwszy raz w charakterze wolontariusza – mówi dla „TP” burmistrz Bujak. – Decyzję podjąłem po ubiegłorocznej obserwacji pracy naszego sztabu, stąd wiem, że warto dawać dobry przykład mieszkańcom i niejako autoryzować swoją osobą ideę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Sztab w Głogówku zebrał 27.352,25 zł, rok wcześniej była to kwota 18.751 zł. Łącznie w gminie Głogówek pracowało 33. wolontariuszy.

Wciąż trwają internetowe aukcje, podczas którym można wylicytować ciekawe przedmioty oraz atrakcje.

W sztabie WOŚP w Głogówku – Domu Kultury (od lewej): wiceburmistrz Anna Barysz, burmistrz Piotr Bujak oraz dyrektor MGOK Irena Sołtysek. (fot. Andrzej Dereń)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here