Pośpieszny odjechał do Jeleniej Góry. Tak będzie codziennie.

2

Dziś (22 grudnia) zgodnie z nowym, obowiązującym od 13 grudnia, rozkładem jazdy, przez Głogówek i Prudnik przejechał po raz pierwszy pociąg Intercity „Sudety” relacji Kraków – Jelenia Góra.

Skład prowadzony był przez lokomotywę czeskiego przewoźnika – České dráhy. Skład wyjeżdża codziennie z Prudnika o godz. 9.47 (z Głogówka – 9.22), a w Jeleniej Górze melduje się o godz. 13.40. Kurs do Krakowa to już godziny wieczorne: odjazd – 18.14 (Głogówek – 18.38) i przyjazd do Krakowa – 21.10.

Cena biletu zwykłego w drugiej klasie na trasie Prudnik – Jelenia Góra to 28 zł.

(mat. Igor Bochenek)

Od 2 stycznia na stacjach ziemi prudnickiej ma się pojawić kolejny pospieszny – „Kormoran” relacji Olsztyn – Polanica-Zdrój. Termin ten może jeszcze ulec zmianie, dlatego należy na bieżąco śledzić aktualizowany rozkład jazdy. Dzięki „Kormoranowi” mieszkańcy okolic Prudnika uzyskają bezpośrednie połączenie kolejowe m.in. z Warszawą.

W numerze świątecznym „Tygodnika Prudnickiego”, od środy 23 grudnia w sprzedaży, opublikowany zostanie aktualny rozkład jazdy pociągów na stacji Prudnik. W kolejnym wydaniu (6 stycznia) – stacja Głogówek.

TERAZ24: Fotografie i filmy udostępnione dzięki naszym czytelnikom.

(fot. Marcin Bochenek)

2 KOMENTARZE

  1. Wiadomosc cieszy i nie cieszy, okno na gory sudety ” zostalo otwarte”, tylko ze wszystkie hotele, osrodki wczasowe,stoki beda zamkniete, wiec bedzie to pociag ” wozacy powietrze”. Tak jak napisalem tydzien temu,brak taboru w TLK (wypozyczona jak zwykle lokomotywa od CD) Co bedzie dalej zobaczymy!?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here