Milion złotych dla prudnickiego szpitala na nowoczesny sprzęt medyczny

4

Ze środków Unii Europejskiej i za pośrednictwem samorządu województwa opolskiego, do Prudnickiego Centrum Medycznego trafi milion złotych na zakup kolumny endoskopowej, defibrylatora, robota do nagrywania płyt RTG oraz wykonanie bezdotykowych śluz i drzwi oraz instalacji wentylacji z filtrami Hepa.

Lista jest zbieżna z ostatnimi inwestycjami w prudnickiej lecznicy, gdzie na dniach oddana zostanie do użytku nowa pracownia RTG.

Obok PCM-u środki przekazane zostaną dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu (228 tys. zł na zakup 8 respiratorów), Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nysie (350 tys. zł na zakup respiratora do komory hiperbarycznej) oraz Samodzielnego Publicznego ZOZ Zespołu Opieki Zdrowotnej w Głuchołazach (50 tys. zł na zakup aparatu do pomiaru parametrów krytycznych). Jak więc widać prudnicka spółka otrzymała największą pulę środków.

Pieniądze pochodzą z programu „Opolskie wspiera szpitale w walce z COVID-19”, a dokładnie z puli przeznaczonej pierwotnie dla Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie – informuje Zarząd Województwa Opolskiego. – To łącznie 1 milion 628 tysięcy złotych. Jak zaznacza marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła wcześniej dyrektorzy szpitali poinformowali o swoich potrzebach sprzętowych.

– Decyzja zarządu była konsultowana z lekarzami. Te pieniądze dedykowane są na walkę z korona wirusem SARS-CoV-2. Te zakupy sprzętowe są tak pomyślane, aby były wykorzystywane również po zakończeniu walki z epidemią – zaznacza marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła.

– Bardzo cieszę się z tej decyzji Zarządu Województwa – komentuje pozyskanie środków starosta Radosław Roszkowski. – To kolejna cegiełka tworząca nową jakość w zapleczu technicznym Szpitala Powiatowego – PCM S.A. Jednym z nielicznych pozytywnych skutków pandemii jest możliwość pozyskania przez szpitale dodatkowych środków finansowych na sprzęt – i z tego skwapliwie i konsekwentnie korzystamy. Chwała marszałkowi Bule, że znalazł taką możliwość, chwała i wojewodzie Czubakowi, że wyraził zgodę na te dodatkowe, bardzo ważne dla nas pieniądze.

(fot. UMWO)

4 KOMENTARZE

  1. Powinni ten stary komunistyczny nie uprzejmy personel zmienić i to jak najszybciej, bo to psuje im dobrą opinię, a niestety na taką zasługuje przekonałem się na własnej skórze i po tym jak potraktowali moje dziecko.

  2. Szkoda tych pieniędzy. W szpitalu nie ma lekarzy tylko paru emerytów. Nie mają radiologa. W tomografii zastępuje go emeryt ginekolog. W RTG nie ma żadnego lekarza. Jak Nfz się dowie szpital zamkną.

  3. Powinni zacząć od wymiany personelu w tej placówce!! Niemal wszyscy lekarze to stado wyzyskiwaczy i cwaniaków ” kim oni nie są…….” Jedna wielka tragedia i syf!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here