Spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia – był nietrzeźwy

0

We wtorek (3 listopada), tuż po godzinie 10.00 dyżurny policji w Prudniku otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej na terenie miasta. Interweniujący na miejscu policjanci ruchu drogowego ustalili, że kierujący osobowym oplem na skrzyżowaniu ulicy Nyskiej z Ogrodową wjechał w bok prawidłowo jadącego samochodu ciężarowego i odjechał z miejsca zdarzenia.

Sprawca kolizji już chwilę później został zatrzymany przez policjantów. Okazał się nim 61-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny kierowca już stracił prawo jazdy.

61-latek odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Za takie czyny grozi mu do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5 000 złotych grzywny.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie do innych uczestników ruchu drogowego. (źródło: KPP Prudnik)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here