Rząd rozdaje bony, marszałek – komputery

1
Dyrektor prudnickiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego dr Wiesław Kopterski z pierwszą partią laptopów (fot. CKZiU Prudnik)

Blisko 3,8 tys. nauczycieli z 95 szkół na Opolszczyźnie otrzyma laptopy wraz z oprogramowaniem

Sprzęt trafi do belfrów w ramach dwóch projektów: „Opolskie dla liceów – zdalne nauczanie zbliża!” i „Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy”. Środki na ten cel (ponad 12 mln zł) pochodzą z funduszy unijnych.

– Te działania zarządu województwa to tworzenie stabilnych fundamentów atrakcyjnej edukacji, która musi ułatwiać życie najpierw nauczycielom, a później i uczniom – wyjaśnia marszałek Andrzej Buła.

Pomocą objęto zarówno nauczycieli liceów publicznych, jak i prywatnych oraz wszystkich typów szkół zawodowych z województwa. Siedem placówek z powiatu prudnickiego zyska w sumie 213 komputerów o łącznej wartości 625.090 zł.  

– Do tego są zorganizowane szkolenia w zakresie zdalnego nauczania. Do projektu zostaną włączeni również uczniowie, którzy będą mogli korzystać z przygotowanych przez nauczycieli e-zajęć. Każda szkoła otrzyma również dodatkowy sprzęt. Będą to m.in. monitory interaktywne z systemem dwukierunkowej komunikacji, wizualizery, kamery internetowe, czy zestawy słuchawkowo-mikrofonowe – wyliczają służby marszałka.

Przesyłkę od marszałka odebrała także dyrektor Zespołu Szkół Medycznych w Prudniku Adrianna Benroth (fot. ZSM Prudnik)

Aby wesprzeć pedagogów, każdy z nich dostanie też – w ramach rządowego programu – bon o wartości 500 zł na zakup pomocy dydaktycznych.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here