II Mistrzostwa Województwa Opolskiego w „Quizollo” znów w Chrzelicach

0

Stowarzyszenie Odnowa Wsi Chrzelice po raz kolejny wyszło ze swoim quizem poza teren swojej miejscowości. W rywalizacji o tytuł Mistrza Województwa Opolskiego uczestniczyły m.in. drużyny z Chrzelic, Słowikowa, Strzelec Opolskich, Spóroka i Opola.

Zabawa była zorganizowana w ramach projektu współfinansowanego ze środków Zarządu Województwa Opolskiego pod tytułem QUIZOLLO – uczy, bawi, integruje – II Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Quizollo.

Drużyny biorące udział w konkursie liczyły od 4 do 6 uczestników w różnym wieku. Każdy quiz składał się z pięciu rund, zakres pytań był bardzo różnorodny. Część pytań dotyczyła zagadnień związanych z ruchem „Odnowy Wsi” w województwie opolskim, zaś pozostałe pytania były z zakresu kultury, sztuki, nauki i wiedzy o otaczającym nas świecie. Drużyny z największą ilością punktów spotkały się w finale 16 października 2020 r. zorganizowanym w Chrzelicach. Po zaciętej walce w rundzie finałowej wyłoniono zwycięzców, którzy otrzymali cenne nagrody:

  • 1 miejsce – drużyna ŁATKI – reprezentacja z Opola i Strzelec Opolskich
  • 2 miejsce z jednakową ilością punktów – drużyna BUSHINIO – reprezentacja z Opola i Chrzelic oraz SIEROTKI – reprezentacja z Chrzelic
  • 3 miejsce – drużyna MINIONKI – reprezentacja Chrzelic i Opola

Wszystkie drużyny finałowe, które w zaciętej walce wykazały się dużą wiedzą otrzymały nagrody pocieszenia w postaci słodkich upominków. Zgodnie z podtytułem: QUIZOLLO-UCZY, BAWI, INTEGRUJE zrealizowane zadanie publiczne było innowacyjną propozycją projektu łączącego w sobie elementy wiedzy, rywalizacji, integracji i zabawy, a forma quizu okazała się świetną alternatywą spędzenia wolnego czasu w gronie rodziny i znajomych. Rozgrywki przyciągnęły drużyny składające się z uczestników w różnym wieku od pierwszoklasistów do emerytów, co jest bardzo dużym sukcesem organizatorów. Ponieważ spotkania trwały ok. 3 godzin wszyscy uczestnicy mieli zapewniony ciepły poczęstunek. Oprócz dobrej zabawy można było poszerzać swoją wiedzę z różnych dziedzin życia i nauki. Oczywiście nie obeszło się bez problemów organizacyjnych spowodowanych pandemią ale po raz kolejny pokazaliśmy, że potrafimy sobie dobrze radzić w sytuacjach kryzysowych i projekt udało się zakończyć w terminie z sukcesem i zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa uczestników.

W ramach tego zadania publicznego zakupiono również rzutnik multimedialny, który będzie wykorzystywany przy kolejnych quizach oraz innych okazjach.

Zarząd Stowarzyszenia Odnowa Wsi Chrzelice składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego zadania a szczególnie Samorządowi Województwa Opolskiego za wsparcie finansowe. Zapowiada się, że w przyszłym roku będzie kolejna edycja naszej zabawy.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here