Głogóweckie becikowe

0

Od początku przyszłego roku rodzice każdego noworodka otrzymają gminną wyprawkę.

Głogóweckie becikowe, bo tak nazwana została zapomoga, jest inicjatywą burmistrza Piotra Bujaka. To forma wsparcia rodzin i zachęta do podejmowania decyzji o urodzeniu dzieci. Będzie to kwota 300 zł.

Podczas sesji Rady Miejskiej (25 listopada), kiedy radni przegłosowali uchwałę w tej sprawie, burmistrz zapowiadał, że ustalona kwota może ulec zmianie, ale dopiero w kolejnych latach budżetowych. W 2021 r. będzie to wspomniane 300 zł. Pieniądze zostaną przekazane matce dziecka. By otrzymać zapomogę należy wypełnić wniosek i dostarczyć go w ciągu miesiąca od narodzin dziecka do Urzędu Miejskiego.

W 2018 r. w gminie Głogówek przybyło 132. nowo narodzonych mieszkańców, z czego 63 w mieście, stąd łatwo policzyć, że przy zachowaniu podobnej dzietności, wyprawka będzie kosztowała budżet samorządu rocznie niecałe 40 tys. zł.


Witają nowych mieszkańców

W części gminy Rep. Czeskiej podtrzymywany jest zwyczaj uroczystego witania nowo narodzonych mieszkańców przez lokalnego włodarza. Kameralne spotkanie w urzędzie połączone jest obdarowaniem rodziców i malucha prezentami – pieluchami, środkami higieny, czasem dyplomem pamiątkowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here