Euroregion Praděd 2020+

0

Euroregion Pradziad prezentował się na Targach „Flora“ w Ołomuńcu oraz w Prudniku podczas kolarskiego Memoriału Stanisława Szozdy.

To efekt realizowanego przez czeską część Euroregionu Pradziad i Stowarzyszenie Gmin Polski Euroregionu Pradziad wspólnego mikroprojektu „Euroregion Pradziad 2020+“. W jego ramach partnerzy projektu zdobywają doświadczenia podczas wyjazdów studyjnych i pracują nad aktualizacją strategii na najbliższe lata funkcjonowania organizacji oraz na kolejny okres programowania unijnego.

-Głównym celem realizowanego projektu jest dalszy rozwój współpracy partnerskich organizacji tworzących Euroregion Pradziad, poprawa sytuacji w regionie i polepszenie współpracy społeczności na pograniczu. Kolejnym celem podjętej inicjatywy jest przygotowanie aktualizacji dokumentu strategii wyznaczającej kierunki rozwoju euroregionu w nowym okresie programowania 2021+ – informuje dyrektor czeskiego biura Euroregionu Pradziad Alena Šmigurová.

Do głównych zaplanowanych działań należą m.in. spotkania robocze partnerów projektu, dwa wyjazdy studyjne do biur Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej – EUWT „Tatry“ (wrzesień) oraz do EUWT „Novum“ (październik), aktualizacja strategii i finalna konferencja podsumowująca projekt.

-Odwiedziliśmy również siedzibę polskiej części Euroregionu Nysa, gdzie przywitał nas dyrektor Andrzej Jankowski i Pavel Branda z czeskiej części Euroregionu Nysa z Liberca, który jest również menagerem projektu EUROPE DIRECT – dodaje Šmigurová.

Ostateczny dokument nowej strategii Euroregionu Pradziad zostanie zaprezentowany podczas konferencji podsumowującej realizowany projekt w pierwszej połowie 2021 roku. (współpraca: Radek Vráblík / STA Bruntalsko)
W niedzielę 20 września przedstawiciele czeskiej i polskiej części Euroregionu Pradziad wspólnie z partnerami z Kraju Ołomunieckiego, Województwa Opolskiego, Agencji Sportu i Promocji w Prudniku prezentowali swoją działalność na prudnickim rynku podczas VII Memoriału im. Stanisława Szozdy. (fot. Euroregion Pradziad)
Od 1 do 4 października przedstawiciele Euroregionu uczestniczyli w Targach „Flora“ w Ołomuńcu (fot. Euroregion Pradziad)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here