Respirator dla szpitala

4
Ratujące życie urządzenie dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej ks. dr Arnold Drechsler osobiście przekazał na ręce szefostwa Prudnickiego Centrum Medycznego. (fot. Damian Wicher)

Do Prudnickiego Centrum Medycznego trafił respirator przekazany przez Caritas Polska

Sprzęt o wartości 33 tys. zł został zakupiony w ramach projektu „Wdzięczni medykom”. Akcja zakłada zbiórkę pieniędzy zarówno wśród darczyńców indywidualnych, jak i firm.

– W pierwszej kolejności wsparcie otrzymują te placówki, które znajdują się w najtrudniejszej sytuacji – wyjaśnia „TP” ks. dr Arnold Drechsler, dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej. – Od początku epidemii bardzo wiele podmiotów medycznych kierowało pod adresem Caritas Polska prośby, wręcz błagania o pomoc. Zapotrzebowanie zgłosił również szpital w Prudniku.

(fot. Damian Wicher)

Za zabrane przez Caritas środki udało się zakupić już ponad 100 respiratorów. Zaangażowane w walkę z pandemią lecznice mogą także liczyć na specjalistyczne łóżka, koncentratory tlenu, czy środki ochrony osobistej dla medyków.  

– Z momentem przekazania sprzęt staje się własnością szpitala. Oby ten respirator służył jak najlepiej mieszkańcom Prudnika i okolic, a jego czas eksploatacji w związku z koronawirusem był jak najkrótszy – dodaje ksiądz Drechsler.  

Prezes PCM Witold Rygorowicz, dziękując za wsparcie podkreślił, że każdy respirator jest w obecnej sytuacji na wagę złota. Na stanie spółki znajduje się osiem takich urządzeń, z czego dwa są stale używane w Zakładzie Opieki Leczniczej w Głogówku.

4 KOMENTARZE

  1. Brawo, brawo aby tak dalej. Każda pomoc jest dobra a zwłaszcza dla tych, którzy jej potrzebują, a przede wszystkim pacjenci. A tak na marginesie ile można było by kupić respiratorów za 60 baniek wydanych na wybory kopertowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here