12 bestsellerów za darmo, w tym thriller prosto z Głuchołaz AD 1997

1

Jeszcze tylko do końca listopada jest okazja do darmowego wypożyczenia 12 ebooków i audiobooków. Wśród nich jest książka głuchołaskiego pisarza Jakuba Ćwieka.

Książki są dostępne w ramach szóstej edycji akcji Czytaj PL, promującej czytelnictwo. W ofercie znalazło się osiem powieści i cztery książki non-fiction.

„Znajdziecie tu zarówno literaturę piękną, fantastykę, kryminały, jak i przejmujący reportaż, esej oraz poradnik. Aż dziesięć z dwunastu książek znajdziecie w formie ebooka i audiobooka” – zachęcają organizatorzy akcji. Wśród książek jest „Topiel”, powieść coraz popularniejszego na ogólnopolskim rynku wydawniczym pisarza pochodzącego z Głuchołaz, Jakuba Ćwieka.

Autor osadza akcję książki w rodzinnym mieście w czasie powodzi stulecia. „Końcem lipca 1997 roku żołnierze z Ukrainy pomagający powodzianom dokonują mrożącego krew w żyłach odkrycia w korycie rzeki. Na połamanym i zanurzonym w wodzie drzewie wisi ciało chłopca, który zaginął dwa tygodnie temu. Niecały miesiąc wcześniej dla czwórki młodych chłopaków zaczynają się wakacje. Nie przeszkadza im padający deszcz i powodziowe alarmy – mimo wszystko to będzie ich lato! Trzy dni później zaczyna się Powódź Stulecia, która wywoła lawinę wydarzeń, które doprowadzą do śmierci jednego z chłopców…”. Brzmi mrocznie i zachęcająco? Dla fanów literatury Stephena Kinga to smakowity kąsek z wisienką w postaci doskonale nam znanej lokalności.

Jakie pozostałe tytuły można wypożyczyć? Tego można dowiedzieć się ze strony czytajpl.pl. By pobrać książkę należy ściągnąć na telefon bezpłatną aplikację Woblink, zeskanować kod QR z plakatu (jest poniżej) i zarejestrować się.

(mat. czytajpl.pl)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here