Zbyt szybko

3
(fot. KPP Prudnik)

Prudniccy policjanci ruchu drogowego, dbając o bezpieczeństwo na drodze, stale kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy.

Pomimo, że pogoda na zewnątrz nas nie rozpieszcza, to funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 2 kierowcom, którzy w rażący sposób przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą okazał się 21-letni mieszkaniec województwa śląskiego, który jechał renault 108 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce” w Łące Prudnickiej.

Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 36-latek, który pędził bmw 104 km/h. Mieszkaniec Głuchołaz został zatrzymany do kontroli w Dobroszewicach. Obaj kierowcy już stracili prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo za swoje zachowanie na drodze zostali ukarani wysokimi mandatami, a na ich konto trafiło po 10 punktów karnych.

Przypominamy, że jesień to okres pogarszających się warunków atmosferycznych. Jest to związane między innymi z intensywnymi opadami deszczu, porywistym wiatrem, czy też szybko zapadającym zmrokiem. Dlatego apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze!

Źródło: KPP Prudnik

3 KOMENTARZE

  1. Szkoda że nie stoją tam rano bo to co się wyprawia to woła o pomstę do nieba,ciężarówki jadą
    90km/h i wyprzedzają jak chcą, w ogóle ich prawie nie widać i to w całym kraju(sprawdza się powiedzenie „olicja jest jak ryś ,wszyscy wiedza jak wygląda ale nikt nie widział”), w ciągu 5 lat wyprawa nad morze i z powrotem i brak patrolu na całej trasie.Brak prewencji skutkuje tym , ze z roku na rok jest coraz więcej wypadków takie są statystyki.(ile wypadków było na obwodnicy podczas remontu drogi Prudnik-Biała)…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here