W przyszłym roku wejdziemy na Wieżę Prudnicką w Białej

0

Za sprawą rozpoczynającej się inwestycji Wieża Prudnicka w Białej w 2021 roku udostępniona zostanie zwiedzającym.

Z wysokości dachu 32-metrowej wieży oglądać będzie można miasto i okolicę. Stanie się tak wraz z zakończeniem inwestycji Gminnego Centrum Kultury, które przebuduje średniowieczną budowlę.

– Baszta w ciągu ostatnich lat była remontowana już kilkakrotnie, ale mimo to nie była dostępna – mówi burmistrz Edward Plicko. – Zależało nam na tym, by wieża była otwarta dla mieszkańców i turystów.

(fot.; Andrzej Dereń)

We wtorek 13 października w Białej doszło do oficjalnego zawarcia umowy na wsparcie finansowe z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego w kwocie blisko 300 tys. zł podpisanej przez członka Zarządu Województwa Opolskiego Szymona Ogłazę i dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Białej Patryka Banię.

– Umowa dotyczy jednego z symboli Białej, Wieży Prudnickiej, która jest mocnym akcentem zabytkowym i turystycznym miasta – mówi Szymon Ogłaza. – W ostatnich latach Biała bardzo mocno stawia na to, by uatrakcyjnić swoje centrum, które niewątpliwie stało się perełką dla wszystkich odwiedzających do miejsce.

Więcej o inwestycji przeczytać można w całostronnicowym artykule w „Tygodniku Prudnickim” – nr 42 z 14.10.2020. Gazeta dostępna jest również w formie e-wydania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here