Tak źle jeszcze nie było!

8
(fot.pixabay.com)

W lawinowym tempie przybywa zakażeń koronawirusem w powiecie prudnickim

Tylko w ostatni weekend potwierdzono aż 172 nowe przypadki! W sumie liczba zakażonych sięga już blisko pół tysiąca. Wirus SARS-CoV-2 paraliżuje działalność kolejnych zakładów pracy. Wszystko wskazuje na to, że ziemia prudnicka na dłużej zostanie w czerwonej strefie epidemicznej.

(źródło: Starostwo Powiatowe w Prudniku)

POTWIERDZONE PRZYPADKI ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM W POWIECIE PRUDNICKIM

 • 19 października – 487
 • 16 października – 315
 • 15 października – 251
 • 13 października – 215
 • 12 października – 157
 • 8 października – 98
 • 2 października – 74

8 KOMENTARZE

 1. Tylko 13 osób w szpitalu (czyli 13 naprawdę chorych) na prawie 500 pozytwnych wyników COVID – to tylko około 2% naprawdę chorych z tego co przebadano. Jakby wszystkich w powiecie przebadać to realnie było by od 2000 do 5000 pozytywnych więc przy takiej liczbie 13 naprawdę chorych to grubo poniżej 1% jest naprawdę chora. Nie ma strachu przy takiej statystyce. Doputy z 1000 osób nie wyląduje w szpitalu to nie ma co narzekać i siać paniki.

  • Leczenie szpitalne to tylko ułamek procenta problemów. System narzucił kwarantannę. Jedna osoba zakażona to tak od 1 do 5 osób na kwarantannie. Przy obecnym stanie powoli zbliżamy się do liczby 1000 mieszkańców na kwarantannie. To destabilizuje życie obywateli, od szkół, przez urzędy, po miejsca pracy. A wracając do szpitali, blokuje służbę zdrowia i leczenie bieżące różnych chorób. Epidemia to dramat, z powodu i właściwej choroby, i tego wszystkiego wokół co się z nią wiąże.

  • Na grypę hiszpanke (jak dobrze pamiętam co mi kiedyś ojciec opowiadał jak to było ze 100 lat temu) to co 3-cia osoba średnio umierała. To dopiero jest tragedia i prawdziwa epidemia. Na razie nie jest tak źle ale perspektywy nie są wesołe na najbliższe miesiące. Więc na razie nie ma co narzekać tylko się modlić aby się w postępie geometrycznym nie zaczęła się siać zaraza.

 2. Nalezy sie cieszyc ze to nie wirus przemiany w „ZOMBI” Ludzkosc jest na skraju totalnego unicestwienia, narazie to co sie dzieje na swiecie to tylko preludium!!

 3. Gratulacje dla fabryki mebli w Prudniku i dla sanepidu że tak walczą z pandemia. Normalnie bierze się wszystkich na kwarantanne i bada. A tu samowolka chodzą zarażaja fabryka się cieszy że działa tragedia… a ty kichnij w sklepie to zamkną cały sklep i jeszcze całą ulicę dla pewności. Ktoś musi za to odpowiedzieć !

 4. Jak ktoś np: w Kościele puści bąka to będzie to odczuwalne w całym Kościele – taka jest naprawdę propagacja wirusa bo tam gdzie dotrze smród tam i dotrą cząstki wirusa które są w aerozolu – majtki i spodnie tego nie zablokują. Maski blokują krople ale nie blokują aerozolu w wydychanym powietrzu. Jakby podczas oddychania człowieka wydzielałby się taki smród jak przy bąku to by każdy szybko zrozumiał ile wirusa jest w zamkniętych przestrzeniach. Więc do puty ludzie tego nie zrozumieją to żadne maski czy dystans 2 metrów na wiele się nie zdadzą w przestrzeniach zamkniętych gdzie są ludzie. Trzeba jak ognia unikać przebywania dłużej jak kilka minut w zamkniętych przestrzeniach gdzie są ludzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here