Protesty w sprawie aborcji w Prudniku i Głogówku

3

Po orzeczeniu przez Trybunał Konstytucyjny, że aborcja ze względu na wady płodu jest niezgodna z ustawą zasadniczą, w kraju wybuchły protesty. „Strajki Kobiet” odbyły się również w Prudniku i w Głogówku. Planowane są kolejne pikiety.

W Prudniku protest odbył się już w sobotę wieczorem 24 października, zaledwie dwie doby po ogłoszeniu orzeczenia. To wystarczyło by na rynku pojawiło się około 150 osób. W Głogówku mieszkańcy zebrali się na centralnym placu miasta w środę 28 października.

W Prudniku kolejny protest planowany jest w sobotę 31 października o godz. 16.00.

Trybunał Konstytucyjny, większością głosów, uznał, że tzw. aborcja eugeniczna, wykonywana ze względu na podejrzenie nieodwracalnego upośledzenia płodu lub choroby, która zagraża życiu, jest sprzeczna z ustawą zasadniczą. Tzw. kompromis aborcyjny obowiązywał od 1993 r., kiedy to w ustawie o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży ujęto możliwości wykonania aborcji eugenicznej.

Więcej o proteście pisze w aktualnym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” (nr 44) z 28.10.2020. Gazeta dostępna jest również w formie e-wydania.

3 KOMENTARZE

  1. Ludzie opamietajcie sie i zostancie w domach. Jesli nie szanujecie swojego zdrowia i zdrowia bliskich to uszanujcie czyjes zycie i zdrowie. Ciekawe ile bedzie zakażonych po takich marszach?? Bo te pseudo maski i pseudo przylbice nie chronia przed niczym…. Szkoda ze ludzie sa tak podatni na manipulacje….

  2. Te wulgarne ss nierządnice jak mają kagańce na ryjach to myślą że mogą bredzić bezkarnie…kogo dotyczy aborcja?patologie!No ale jest przyzwolenie na atak na czarną zarazę w jarmułkach też w kagańcach.Kończą się,Super!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here