Na ślubnym kobiercu

0

„Na ślubnym kobiercu” to kolejna wystawa zorganizowana w ramach projektu „Sztuka na pograniczu”. Dziś (23 października) w Prudnickim Ośrodku Kultury odbył się jej wernisaż.

Jak nazwa wystawy wskazuje, w Galerii „Na poddaszu” prezentowano fotografie ślubne, od zdjęć sprzed stu lat, do fotografii zupełnie nieodległych w czasie. Są to głównie fotografie z domowych albumów mieszkańców Prudnika i okolic. Spostrzegawczy rozpoznawali twarze znajomych, a uczestnicy wernisażu, którzy udostępnili zdjęcia, podpowiadali, kto się na nich znajduje. Podczas wernisażu, po słowie wstępnym Joanny Korzeniowskiej, gospodarza spotkania, Piotr Kulczyk, kurator wystawy, opowiedział o początkach fotografii i zdjęciach okolicznościowych. Co dokładnie? Obejrzyjcie nasz film.

Projekt „Sztuka na pograniczu” realizowany jest przez Prudnicki Ośrodek Kultury we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Informacji i Kultury w Karniowie (Městské informační a kulturní středisko Krnov). Zadanie dofinansowanie zostało ze środków Unii Europejskiej za pośrednictwem Euroregionu Pradziad.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here