Mimo nadal otwartej granicy do Czech nie wjedziemy w celach turystycznych

1
(fot. Andrzej Dereń)

Od 22 października rząd czeski zaostrzył przepisy dotyczące ograniczeń epidemicznych. Czy nadal możliwe jest odwiedzanie naszych południowych sąsiadów w celach turystycznych?

Sporo turystów, wychodząc z założenia, że w Rep. Czeskiej nadal możliwe jest uprawianie sportu (również bez maseczki), sądziło, że można odwiedzać ten kraj w celach turystycznych i sportowych. Dziś Ambasada Rep. Czeskiej w Polsce poinformowała, że nie jest to możliwe.

Generalnie na terenie kraju obowiązuje zakaz poruszania się poza gospodarstwem domowym za wyjątkiem:

  • odwiedzin u członków rodziny i osób bliskich,
  • wizyt u lekarza,
  • wizyt w urzędach,
  • zakupów i podróży do pracy,
  • udziału w pogrzebach lub weselach,
  • spaceru w lesie lub w parku.

Obowiązuje też zakaz zgromadzeń w przestrzeni publicznej więcej niż dwóch osób (z wyjątkiem rodzin z dziećmi, służb mundurowych itp.).

„Nie można do odwołania przyjeżdżać do Republiki Czeskiej w celach turystycznych lub w celu odwiedzin u przyjaciół” – dodaje ambasada, która powołuje się na wytyczne przekazane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Przyjazdy nadal są więc możliwe na przykład w celach służbowych, czy realizacji usług. Granice zewnętrzne Rep. Czeskiej pozostają otwarte i nie ma stałych kontroli granicznych.

1 KOMENTARZ

  1. Czyli na zakupy w sklepie spożywczym lub aptece czy drogerii (w tym co tam jest teraz czynne) można się wybrać. Tylko w celach turystycznych nie można wjeżdzać do Czech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here