Interaktywna podróż w czasoprzestrzeni

0

Jest 2177 rok. Naukowcy odkrywają sekret cofania się w czasie. Nad bezpieczną wędrówką w czasoprzestrzeni czuwa Biuro Interwencji Temporalnych, której agenci interweniują wszędzie tam, gdzie ktoś chce zmienić przeszłość.

Tak zaczyna się niezwykła gra, a w zasadzie wirtualna przygoda dla każdego, kto zechce włączyć film interaktywny przygotowany przez grupę 5 Żywiołów z Głogówka. Zabawę najlepiej rozpocząć od odwiedzin strony podrozwczasoprzestrzeni.pl, choć wejście od razu na pierwszy film na YouTube nie sprawi, że nie będziemy wiedzieli, co robić. Wielowątkowość akcji filmu możliwa jest dzięki użyciu prostych funkcji serwisu YouTube pozwalających na wybór różnych filmów, po obejrzeniu dotychczasowego. Frajda jest z tego niesamowita. Na szczęście w tej zabawie, choć czasem giniemy, nie ma „game over” i nie wracamy do początku. Twórcy produkcji wspaniałomyślnie cofają nas do miejsca, gdzie dokonaliśmy złego wyboru.

Twórcy zapraszają nas do dwóch fabuł, pierwsza osadzona jest w Głogówku, w czasie, kiedy przebywał tam król Polski Jan III Kazimierz. Druga historia to pałac w Mosznej i 1912 r. Film „sprzedaje” promocyjnie te miejsca, są spacery zarówno po Głogówku jak i Mosznej. Jest też dawka wiedzy o postaciach historycznych.

Producenci zadbali o plenery i kostiumy z epoki. Całość robi duże wrażenie i aż chciałoby się, żeby podobnych historii było więcej. Może w Prudniku? W Białej? W Górach Opawskich?

Projekt filmu został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here