Gmina zachęca przedsiębiorców do inwestycji nowymi ulgami

0
(fot. Andrzej Dereń)

To spełnienie obietnicy burmistrza Prudnika Grzegorza Zawiślaka, który w okresie pierwszej fali epidemii zapowiedział nowy program pomocy dla przedsiębiorców działających na terenie gminy.

Program zakłada możliwość zwolnienia przedsiębiorcy z podatku od nieruchomości na okres od 1 do 3 kolejnych lat w zależności od ilości stworzonych nowych miejsc pracy w związku z realizowaniem nowej inwestycji przekraczającej kwotę 100.000 zł – czytamy w uzasadnieniu do uchwały. – Nowym zaproponowanym rozwiązaniem jest dodanie możliwości zwolnienia przedsiębiorcy z podatku od nieruchomości na okres 1 roku w przypadku zrealizowania przez niego nowej inwestycji o wartości przekraczającej 300.000 zł bez wymogu tworzenia nowych miejsc pracy.

Jeśli mimo to, w ramach inwestycji powstaną nowe miejsca pracy, to przedsiębiorca będzie mógł zmienić zasady korzystania z ulg, na formę bardziej korzystną dla siebie.

Realizowane inwestycje to modernizacja lub zakup urządzeń i maszyn, a także budowa, remont lub zakup budynków, w których prowadzona będzie działalność gospodarcza.  Program zacznie obowiązywać od początku przyszłego roku. Projekt uchwały z wnioskiem o udzielenie ulgi można pobrać TUTAJ.

1 października Rada Miejska przyjęła zaproponowany przez burmistrza program.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here