Będziemy tęsknić za czeskimi lentilkami! :(

2
(fot. St0rmz – https://www.flickr.com/photos/alazaat/2357636026/, CC BY 2.0)

Kolorowe, lukrowane cukierki czekoladowe, jeden z bardziej rozpoznawalnych czeskich produktów, wkrótce będą produkowane wyłącznie w Niemczech. Tak zdecydował właściciel czeskich zakładów – firma Nestlé.

Szwajcarska firma rezygnuje z produkcji w Czechach. Powodem ma być chęć ujednolicenia czeskich słodyczy i cukierków smarties, które posiadają podobny kształt i smak, zawierają jednak mniej cukru i więcej czekolady. Nowe lentilky mają być też produkowane w papierowych tubach, a takich maszyn ma nie posiadać czeski zakład. Tak to wyjaśnia Nestlé. Jak informuje portal irozhlas.cz od wiosny przyszłego roku produkcja słodyczy skoncentrowana zostanie w niemieckim Hamburgu. Cena cukierków ma pozostać bez zmian.

Lentilky produkowane są przez zakład Sfinx w Holešovie, 12-tysięcznym miasteczku położonym w odległości nieco ponad 100 km od Prudnika. Marka Lentilky istnieje od 1907 r. i jest starsza od popularnych M&M’sów o 34 lata. W czasach demoludów lentilky były jednym z obowiązkowych prezentów dla dzieci przywożonych z Czechosłowacji do Polski.

No cóż, Lentilky z Hamburga? Wyraźnie coś tu nie pasuje.

2 KOMENTARZE

  1. No ja nie będę a te cukierki to teraz taki ważny temat w obliczu tego co sie dzieje w naszym mieście ? Ludzie sie boją wysyłać dzieci do szkoły, żyjemy w strachu co dalej będzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here