Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia od środy (2 września)

0

Sprawdź, jak poszło Twojej szkole. Wyniki egzaminu ośmioklasisty wskazują, że najlepszą szkołą podstawową w powiecie prudnickim jest placówka stowarzyszeniowa w Łące Prudnickiej. W gazecie publikujemy wyniki sprawdzianu ze wszystkich przedmiotów i wszystkich szkół podstawowych w powiecie prudnickim oraz średnie wyniki dla powiatów województwa opolskiego. O czym jeszcze będziesz mógł przeczytać w „Tygodniku Prudnickim” (środa, 2 września)? Oto zapowiedzi:

 • Patologia: Piją gdzie popadnie. I śmieją się w twarz. Zasygnalizowany na Portalu Informacyjnym TerazPrudnik.pl temat zachowania sporej grupy osób, które na co dzień w Prudniku żebrzą o pieniądze, piją w miejscach publicznych i zachowują się nieobyczajnie, spotkał się z ogromnym odzewem internautów. Większość głosów jest jednoznaczna – trzeba ten problem rozwiązać!
 • Służba zdrowia: PCM zbiera na karetkę… tak jak strażacy. Prudnickie Centrum Medyczne prowadzi działania zmierzające do zakupu nowej karetki. I nie chodzi o zastąpienie pojazdu, który kilka tygodni temu został uszkodzony w trakcie zdarzenia drogowego, do jakiego doszło w Opolu.
 • „Bunt” w DPS. Podopieczni Ośrodka Rehabilitacji i Opieki Psychiatrycznej w Racławicach Śląskich nie chcą być dłużej trzymani pod kluczem. W gazecie wypowiedzi pensjonariuszy ośrodka, dyrekcji oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
 • Gwiazdy w szpitalu. W Prudnickim Centrum Medycznym kręcono zdjęcia do filmu obyczajowego z Agatą Buzek w roli głównej.
 • Biała: Nowe ścieżki pieszo-rowerowe. Biała wzbogaciła się o nowe ścieżki pieszo-rowerowe na terenie Parku Miejskiego oraz przy sąsiednich ulicach (Ogrodowa, Parkowa, Jana i Karola Augustynów).
 • U nas każdy poczuje się jak VIP. W Prudniku otwarto nowy salon optyczny. Właścicielka „Wzrokowców” postanowiła zainwestować w swoim rodzinnym mieście. – Młodzi ludzie chcą wracać do Prudnika – twierdzi Małgorzata Straub. – Studiując w Opolu, czy później we Wrocławiu, brakowało mi ciszy, spokoju, tego, że wszędzie jest blisko i rodzina mieszka obok.
 • Epidemia: Nie żyje prudniczanka. Do 46 wzrosła liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w powiecie prudnickim.
 • Epidemia: Przykład powinien iść z góry. Tymczasem… Wicewojewoda Teresa Barańska opublikowała na swoim profilu, na portalu społecznościowym Facebook zdjęcie, na którym przyznaje się do niestosowania wytycznych sanepidu – pijąc kawę u fryzjera, co jest zakazane – donoszą oburzeni czytelnicy „TP”.
 • Wielki test pandemiczny: nowy rok szkolny. Pierwszego września rozpoczął się nowy rok szkolny. W nowych warunkach, z ograniczeniami, ale już nie zdalnie.
 • Łąka Prudnicka: Służył we „Froteksie” i Moszczance. Teraz będzie w Łące. Jednostka OSP w Łące Prudnickiej pierwszy raz w swojej historii będzie miała własny wóz bojowy.
 • Wspomnienie: Minął rok odkąd odeszła Ślązaczka. Anna Myszyńska zmarła w ubiegłym roku, 7 września. Przez wiele lat była taką bardzo aktywną zawodowo i społecznie osobą, że dziś pozostaje po niej przestrzeń niezapełniona, pusta…
 • Gmina Biała: Poprawa warunków i oszczędności. Termomodernizacja placówek oświatowych na terenie gminy Biała – w Solcu, Śmiczu i Gostomi realizowana jest w ramach partnerskiego projektu 14 jednostek samorządowych subregionu południowego.
 • Walce: Festiwal mniejszości niemieckiej. Wielkimi krokami zbliża się 29. Festiwal Chórów i Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej.
 • Rodzicielstwo zastępcze: Najważniejsze jest dobro dziecka. Rodzina odgrywa podstawową rolę w procesie kształtowania osobowości dziecka. Każde dziecko ma prawo dorastać w bezpiecznej atmosferze, jednak nie każde ma taką możliwość. Gdy występują problemy w rodzinie biologicznej dziecko może na podstawie decyzji sądu trafić do pieczy zastępczej. Formy takiej pieczy są dwie: instytucjonalna i rodzinna.
 • Wspomnienie września 1939 roku: Wojna w oczach dziecka. Małgorzata Ojrzyńska udostępniła naszej redakcji fragment pamiętnika ojca Rajmunda Ojrzyńskiego, dotyczącego okresu II wojny światowej. Mieszkaniec Pławna miał we wrześniu 10 lat i z tej perspektywy zapamiętał tragiczne wydarzenia tamtego czasu.
 • Sztuka: Plener malarski i wernisaż w Prudniku. Od 5 do 14 sierpnia wybitni artyści, wykładowcy uczelni artystycznych z całej Polski tworzyli podczas pleneru w Prudniku. W gazecie obszerna relacja z tego ciekawego wydarzenia.
 • Sport: Relacje z meczów Fortuny i Pogoni. W gazecie relacje ze spotkań: Małapanew Ozimek – Fortuna Głogówek, Fortuna Głogówek – MKS Gogolin oraz Pogoń Prudnik – Polonia Głubczyce i Piast Strzelce Op. – Pogoń Prudnik.
 • Sport (piłka nożna): My chcemy gola. Niedzielny mecz pomiędzy Rolnikiem B. Głogówek a wicemistrzem Polski Medykiem Konin zgromadził na trybunach stadionu miejskiego sporą liczbę kibiców.
 • Sport (piłka nożna): 75 lat prudnickiej Pogoni. Jak grały zespoły Pogoni Prudnik w sezonie 1985/1986? Historię klubu przypomina Mieczysław Matczak.
 • Sport (koszykówka): Zdobyli Opole. W nieoficjalnych derbach Opolszczyzny prudnicka Pogoń zwyciężyła w mieście festiwalowym tamtejszych akademików.

>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here