Opolanin z ciężką nogą

0
(fot. KPP Prudnik)

Kolejne zatrzymane prawo w miejscu wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Prudniccy policjanci ruchu drogowego każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drogach powiatu. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracają na tych kierowców, którzy w rażący sposób naruszają przepisy drogowe, a tym samym stwarzają zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.

W niedzielę (6 września), po godzinie 9.30 policjanci w Dobroszewicach (DW nr 414) zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. Przyczyną kontroli była prędkość kierującego. W terenie zabudowanym mężczyzna jechał z prędkością 119 km/h. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 40-letni mieszkaniec Opola.

Mężczyzna z rażące naruszenie przepisów drogowych już stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo 40-latek został ukarany wysokim mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to narzędzie, dzięki któremu mieszkańcy mają możliwość w prosty sposób przekazać Policji informacje o miejscach i zdarzeniach, które mają wpływ na poczucie bezpieczeństwa.

Pamiętajmy jednak, że w przypadku zagrożenia życia i zdrowia lub potrzeby pilnej interwencji Policji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje numeru alarmowego w takim przypadku należy dzwonić na numer alarmowy.

Źródło: KPP Prudnik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here