O włos od nieszczęścia

0

Nie tylko silny wiatr i śnieg, ale również intensywne opady deszczu mogą być przyczyną wywrócenia drzew, złamania konarów lub gałęzi. Do takiej sytuacji doszło dziś po południu na drodze powiatowej między Dębowcem a Wieszczyną w Górach Opawskich. Według relacji strażaków drzewo spadło na drogę tuż przed nadjeżdżającym samochodem.

Kierowca nie mając czasu na reakcję przejechał przez przeszkodę niszcząc pojazd i przyczepkę. Na szczęście kierujący i pasażer nie odnieśli obrażeń. Miejsce zabezpieczali policjanci, a drzewo z drogi usuwali strażacy z jednostek z Prudnika i Moszczanki.

Od godziny 5.00 do 14.00 w Prudniku spadło już 16 l deszczu na m kw. Opady nadal trwają, ale jak na razie na punktach wodowskazowych na terenie Rep. Czeskiej (Złoty Potok/Zlate Hory, Biała Głuchołaska/Mikulovice, Osobłoga/Osoblaha) nie ma stanów ostrzegawczych. Podobnie jest na terenie Polski w dorzeczach Osobłogi i Białej Głuchołaskiej. Opad ciągły o niskiej intensywności ma potrwać do wczesnych godzin nocnych. Potem deszcz ma padać z przerwami. Przelotne opady prognozuje się również w środę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here